Google prezentuje Workspace – wszystko do pracy, w jednym miejscu


Google Cloud przedstawił dzisiaj Google Workspace – nowe pakiety usług i zintegrowane środowisko produktów do pracy.

Google Workspace

Google Workspace inteligentnie łączy komunikatory, narzędzia do wideokonferencji, aplikacje do współpracy nad dokumentami oraz listy zadań, wykorzystujące sprawdzone zabezpieczenia od Google i opierające się na najbardziej ekologicznej infrastrukturze chmury obliczeniowej. Nowa marka Google Workspace odzwierciedla wizję Google, jaką są proste, pomocne i elastyczne produkty, zbudowane z myślą o zintegrowaniu różnych narzędzi i współpracy.

W najbliższych tygodniach użytkownicy zobaczą nowe czterokolorowe ikony dla aplikacji Gmail, Dysk, Kalendarz, Meet oraz naszych narzędzi do tworzenia treści takich jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Będą odzwierciedlać tę samą rodzinę produktów i łączyć się z misją Google Workspace – tworzenia całościowego środowiska komunikacji i współpracy, z pomocą Google.

W najbliższych miesiącach pojawi się również Google Workspace dla szkół i uczelni oraz organizacji non-profit. Użytkownicy z sektora edukacyjnego mogą nadal korzystać z naszych narzędzi za pośrednictwem pakietu G Suite for Education, który obejmuje narzędzia: Classroom, Assignments, Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Meet. Pakiet G Suite for Nonprofits będzie nadal dostępny dla uprawnionych organizacji za pośrednictwem programu Google for Nonprofits.

  • Ponad 2,6 miliarda użytkowników indywidualnych, firmowych i z sektora edukacji aktywnie korzysta każdego miesiąca z aplikacji do pracy zdalnej i zwiększania produktywności od Google.
  • W marcu 2020 z Google Workspace (poprzednio G Suite) korzystało ponad 6 milionów firm.
  • Wśród najbardziej znanych firm korzystających z pakietu od Google są: Colgate-Palmolive, ANA, Fiat Chrysler Automobiles, Global Payments, Nielsen, Salesforce, Ocado, Roche, Whirpool. 
  • 140 milionów uczniów, studentów i nauczycieli korzysta z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni* (Google Workplace trafi do dotychczasowych użytkowników naszych pakietów dla sektora edukacyjnego i sektora non profit w najbliższych miesiącach).

To koniec „biura”, jakie znamy. Teraz zespoły muszą mieć możliwość pracy bez konieczności spotykania się, za to z zarządzaniem swoim czasem tak, aby pracować bardziej efektywnie i budować relacje międzyludzkie w nowy sposób. Google Workspace daje ludziom znane, a teraz w pełni zintegrowane doświadczenie, które pomaga wszystkim odnieść sukces w tej nowej rzeczywistości – niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, pracujesz w domu, spotykasz się z klientami osobiście lub zdalnie się z nimi komunikujesz.
Javier Soltero, wiceprezes Google i dyrektor generalny produktu Google Workspace

Google od ponad dwóch dekad tworzy produkty, które są łatwe i proste w obsłudze i które wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników. Ponad 2,6 miliarda użytkowników indywidualnych, firmowych i z sektora edukacji aktywnie korzysta każdego miesiąca z aplikacji do pracy zdalnej i zwiększania produktywności od Google.

W lipcu Google ogłosił „lepszy dom do pracy”, pierwszy krok w misji stworzenia jednego, zintegrowanego środowiska łączącego najlepsze sposoby na współtworzenie treści, komunikowanie się i współpracę na odległość. Dzisiaj, to nowe środowisko jest ogólnie dostępne dla wszystkich klientów firmowych Google Workspace, a w najbliższych miesiącach – także dla wszystkich pozostałych użytkowników.

Gmail - nowa ikona (logo) 2020 r.

Tworzenie nowego doświadczenia dla użytkowników

Korzystanie z Google Workspace ułatwia połączenie wszystkich podstawowych narzędzi do komunikacji i współpracy zdalnej – jak czat, poczta elektroniczna, połączenia głosowe i wideo, tworzenie i edytowanie treści. Wśród nowych funkcji znajdują się:

  • Podgląd linków: udostępniona dzisiaj funkcja w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach umożliwia podgląd zawartości do której odsyła link – bez opuszczania oryginalnego dokumentu – zaoszczędzając na czasie koniecznym na zmianę aplikacji i zakładek;
  • Inteligentne okienko w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: kiedy “@wspomnisz” kogoś w swoim dokumencie, specjalne okienko pokaże dane kontaktowe, wyświetli szczegóły zawierające kontekst, a nawet zasugeruje działania, takie jak udostępnienie dokumenty. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Workspace w najbliższych dniach.
  • Tworzenie dokumentów w pokojach Czatu: w najbliższych tygodniach Google Workspace umożliwi użytkownikom dynamiczne tworzenie i wspólną pracą nad treściami (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje) w ramach pokoju w Czacie, bez potrzeby zmieniania zakładek w przeglądarce lub przechodzenia do innego narzędzia. Ułatwi to współpracę nad jednym dokumentem oraz wgląd całego zespołu w postęp prac nad danym materiałem.
  • Tryb “picture-in-picture” z Google Meet w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: w lipcu Google ogłosił możliwość uruchomienia Google Meet w trybie picture-in-picture w Gmailu i Czacie, tak by ułatwić użytkownikom także kontakt wzrokowy i głosowy w trakcie wspólnej pracy. W najbliższych miesiącach, Google udostępni tryb picture-in-picture z Meet także w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach. 

Więcej możliwości wyboru dla firm i przedsiębiorców

Każdy z ponad 5 milionów klientów firmowych Google Workspace, od MŚP po międzynarodowe korporacje, potrzebuje bezpiecznych, przełomowych rozwiązań, które pomagają im modernizować sposoby pracy. Jednak ich wymagania dotyczące przechowywania danych, zarządzania nimi, a także bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami różnią się od siebie znacząco. By dać im więcej możliwości wyboru i pomóc im w maksymalnym wykorzystaniu funkcjonalności Google Workspace, w oparciu o ich bezpośrednie opinie i sugestie, Google udostępnia też nowe pakiety usług, które lepiej dopasowują się do potrzeb klientów. 

Więcej o pakietach Google Workspace można przeczytać na oficjalnej stronie produktu.

źródło: Google Polska