Google Pay we Flutter dla wszystkich?

Aplikacja Google Pay w wersji 2.118 potwierdza, że ​​stara aplikacja zostanie zastąpiona nową wersją i będzie dostępna na iOS-a i Androida.

Google Pay - a simple and secure payment app (Flutter)

W zeszłym tygodniu zespół Google Pay ogłosił, że aplikacja Google Pay dla Indii (dawniej nazywana „Tez”) zostanie gruntownie przepisana za pomocą Flutter, zestawu narzędzi deweloperskich Google’atypu open source do tworzenia interfejsu użytkownika typu open source. Google obsługuje obecnie dwie wersje aplikacji do płatności mobilnych Google Pay: jedną dla użytkowników globalnych i jedną dla Hindusów.

W poście na blogu Google mogliśmy przeczytać, że firma „nie może się doczekać uruchomienia Google Pay przepisana Flutter dla wszystkich na całym świecie na iOS i Androida”. Niektórzy uważali, że oznacza to, że istniejąca aplikacja dla globalnych użytkowników zostanie przebudowana we Flutter, podczas gdy inni uznali, że oznacza to, że stara aplikacja zostanie wycofana. Wczoraj w sklepie Google Play pojawiła się aplikacja Google Pay w wersji 2.118 i potwierdza, że ​​to drugie nastąpi.

Porzucenie pakietu APK może często przewidywać funkcje, które mogą pojawić się w przyszłej aktualizacji aplikacji, ale jest możliwe, że którakolwiek z wymienionych tutaj funkcji może nie pojawić się w przyszłej wersji. Dzieje się tak, ponieważ nie są one obecnie zaimplementowane w obecnej wersji i mogą zostać wdrożone w dowolnym momencie przez programistów w przyszłej kompilacji.

Ciągi w pakiecie APK informują, że pojawi się „monit o wycofaniu”, który poinformuje użytkowników o konieczności pobrania nowej wersji aplikacji:

<string name="deprecation_prompt_get_gp3">Get the new GPay</string>
<string name="deprecation_prompt_install_gp3">Download the new Google Pay</string>
<string name="deprecation_prompt_open_gp3">Open the new GPay</string>
<string name="deprecation_prompt_switch_to_gp3">Use the latest Google Pay</string>

Znajdują się też nowe informacje zawierające więcej szczegółów na temat migracji aplikacji. Ekran informuje użytkowników, że „nadal znajdą [swoje] ulubione funkcje, a także będą śledzić wydatki i statystyki, zdobywać wyjątkowe nagrody i nie tylko!”

Obecnie nowa aplikacja jest nadal ograniczona regionalnie, więc nie można pobrać jej bezpośrednio z polskiego sklepu Google Play na własne urządzenie.

źródło: Google Pay | XDA-Developers