Jak wybrać rozmiar opaski Solo do Apple Watcha?

Nowe opaski Solo do zegarka Apple Watch jest dostępny w 12 rozmiarach – sprawdź, jak zmierzyć nadgarstek, aby wybrać właściwy rozmiar.

Jaki wybrac rozmiar opaski Solo dla zegarka Apple Watch?

Firma Apple wypuściła wczoraj nowe silikonowe (Solo Loop) i plecione opaski (Braided Solo Loop) Solo do zegarka Apple Watch, które nie mają zapięć ani sprzączek – aby dobrać właściwy rozmiar, należy odpowiednio zmierzyć swój nadgarstek. Paski bardzo ładnie wyglądają i są wygodne, ale przed zakupem należy upewnić się, że wybierasz odpowiedni rozmiar. Bez odpowiedniego zmierzenia obwodu nadgarstka może to być trudne, ponieważ do wyboru jest łącznie 12 rozmiarów! Zegarki, w zależności od wielkości (40 lub 44 mm) tarczy mają 9 rozmiarów i dla każdej tarczy są to inne wartości.

Apple ma jednak kilka rozwiązań, które pomogą Ci dobrze dopasować rozmiar, żeby zagwarantować pełen komfort noszenia zegarka. Pierwszym sposobem jest użycie udostępnionego szablonu, który należy wydrukować w rzeczywistym rozmiarze na kartce A4. Jeżeli nie masz drukarki, możesz zmierzyć swój nadgarstek w inny sposób (na przykład za pomocą miarki krawieckiej). Apple prawdopodobnie pozwoli wypróbować różne rozmiary opasek w swoich sklepach detalicznych, ale podczas pandemii pewnie wiele osób będzie wolało to zrobić w domu.

Jest jednak jedna dodatkowa komplikacja. Trzy największe rozmiary opasek (10, 11 i 12) nie są kompatybilne z zegarkiem z tarczą 40 mm, a trzy najmniejsze rozmiary (1,2 i 3) nie są dostępne dla zegarka z tarczą 44 mm. Oznacza to, że na przykład, jeśli chcesz mieć mniejszy zegarek, ale masz duży nadgarstek, możesz nie być w stanie uzyskać jednego z nowych opasek SOLO, który pasuje do Ciebie.

Jak zmierzyć nadgarstek, aby wybrać odpowiedni rozmiar opaski Solo?

Podczas wyboru zegarka w internetowym sklepie Apple Store wybierz sekcję Użyj naszego przewodnika po rozmiarach i postępuj według opisanych tam instrukcji.

Pomiar nadgarstka za pomocą gotowego szablonu

Szablon: zmierz nadgarstek za pomocą szablonu do druku:

  1. Wydrukuj ten szablon w jego oryginalnym rozmiarze (100%), bez skalowania. Aby upewnić się, że strona została wydrukowana w oryginalnym rozmiarze, możesz umieścić kartę kredytową lub dowód osobisty w wydrukowanej na szablonie ramce. Jeśli dokładnie pokrywa się z jej zarysem, możesz kontynuować.
  2. Wytnij szablon i owiń go wokół nadgarstka – blisko ciała, ale nie za ciasno.
  3. Zapisz numer między strzałkami. To Twój rozmiar paska.
Pomiar nadgarstka za pomocą przedmiotów domowych

Przedmioty domowe: zmierz nadgarstek za pomocą centymetra krawieckiego lub kartki papieru i linijki:

  1. Jeśli masz pod ręką centymetr krawiecki, zmierz swój nadgarstek, a następnie naciśnij opcję „Zrobione. Co dalej?”. W innym wypadku weź kartkę, długopis i linijkę. Wytnij wzdłuż kartki wąski pasek o szerokości około 1,5 cm.
  2. Owiń pasek wokół swojego nadgarstka, tak żeby wygodnie do niego przylegał. Następnie zaznacz miejsce, w którym pasek zaczyna na siebie nachodzić. Jeśli pasek przesuwa się lub spada, przyklej go do nadgarstka taśmą klejącą.
  3. Połóż pasek obok linijki i zmierz odległość między jego końcem a Twoim zaznaczeniem. Mierz dokładnie i nie zaokrąglaj w górę.
  4. Na kolejnej stronie w sklepie Apple Store podaj rozmiar w cm i naciśnij przycisk Sprawdź rozmiar paska.

Na podstawie Twojego pomiaru, Apple wyświetli zalecany rozmiar paska:

Rekomendowany rozmiar opaski Solo do Apple Watcha na podstawie rozmiaru nadgarstka

Silikonowa opaska Solo kosztuje 199 zł i jest dostępna w siedmiu różnych kolorach, a pleciona opaska Solo kosztuje 449 zł i jest dostępna w pięciu kolorach. Możesz je również kupić jako dodatkową opcję, wybierając nowy zegarek Apple Watch SE, Series 4, Series 5 lub Series 6.

Opaski Solo: pleciona (z lewej) i silikonowa (z prawej)
Opaski Solo: pleciona (z lewej) i silikonowa (z prawej)

źródło: Apple Polska