Yoast SEO 14.9 z polskimi formami słów i rozpoznawaniem hebrajskich fraz

Wtyczka Yoast SEO 14.9 zawiera nowe ulepszenia, w tym dwa językowe: obsługę polskich form wyrazów w wersji Premium i rozpoznawanie hebrajskich fraz kluczowych w wersji bezpłatnej.

Aktualizacja wtyczki Yoast SEO do wersji 14.9

Popularna wtyczka WordPressa do optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek – Yoast SEO – otrzymała ważne uaktualnienie, które powinno szczególnie zainteresowac polskich użytkowników. W wersji Yoast SEO 14.9 (w wersji Premium) dodano wsparcie dla form wyrazów w języku polskim – nasz język jest dziesiątym językiem, który został uwzględniony w tej funkcji wtyczki. Jak zapowiadają twórcy oprogramowania, wkrótce do tej listy dołączy jeszcze więcej języków.

Formy słów w Yoast SEO Premium: teraz dla języka polskiego

Jedną z funkcji wtyczki Yoast SEO, dzięki której cieszy się ogromną popularnością, jest pomoc w pisaniu dobrze pozycjonujących się treści, które są jednym z głównych elementów SEO. Analiza treści wykonywana przez wtyczkę została stworzona z myślą o czytelności, jednocześnie mając na uwadze SEO. Darmowa wersja wtyczki działa bardzo dobrze, ale w Yoast SEO Premium analiza jest jeszcze bardziej szczegółowa.

Yoast SEO Premium oferuje wiele funkcji, ale obsługa form słownych może być jedną z niedocenianych. Podczas gdy bezpłatna analiza umożliwia analizę treści na podstawie wprowadzonego terminu, obsługa form wyrazów sprawia, że ​​jest ona bardziej elastyczna i uwzględnia gramatyczne formy fraz kluczowych.

Na czym to polega? Jeśli fraza kluczowa to gra z kotami, to wtyczka rozpozna ją również w zdaniu Przeczytaj o tych grach dla kotów. Z kolei, jeśli chcesz zoptymalizować artykuł pod kątem frazy pobaw się z kotem, wtyczka rozpozna także zdanie uwielbiam też bawić się w aportowanie z kotem. Co więcej, Yoast SEO Premium umożliwia także optymalizację tekstu za pomocą powiązanych fraz i synonimów.

Może Cię zainteresować także: Co musisz wiedzieć o SEO w WordPressie?

Po językach angielskim, niderlandzkim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, indonezyjskim i rosyjskim wprowadzono teraz obsługę form wyrazów w języku polskim! W przeciwieństwie do ostatnich kilku wersji Word Form, nie jest to wersja beta. Formuły polskie są w pełni funkcjonalne już od samego początku.

Ponadto poprawiono rozumienie języka polskiego i lepiej rozpoznawane są teraz frazy kluczowe, dzięki filtrowaniu większej liczby słów funkcyjnych.

Rozpoznawanie hebrajskich fraz kluczowych

Począwszy od Yoast SEO 14.8, twórcy pracują nad dodaniem kolejnych języków RTL (z ang. right-to-left, czyli pisanych i czytanych od prawej do lewej). Zaczęto od arabskiego, a teraz dodano hebrajski. Teraz wtyczka może lepiej rozpoznawać i rozumieć zdania dla tego języka.

Aby ta funkcja działała poprawnie, ulepszono wszystkie oceny oparte na frazach kluczowych dla języka hebrajskiego, filtrując słowa funkcyjne. Yoast SEO może teraz sprawdzić, czy użyto hebrajską frazę kluczową we wszystkich właściwych miejscach. Pomaga to zoptymalizować tekst w sposób, który ma sens dla wyszukiwarek.

Dowiedz się więcej o tym, jak Yoast SEO rozumie języki RTL (right-to-left).

Ulepszenia w wydajności

W wersji 14.9 poprawiono także wydajność bazy danych, nie wykonując niepotrzebnych zapytań aktualizujących podczas aktualizowania publicznego statusu posta. Ponadto zwiększono wydajność, zapobiegając regularnym zapytaniom do bazy danych. Dzięki temu wykonywanych jest mniej zapytań dotyczących – co z kolei prowadzi do wzrostu postrzeganej wydajności.

Inne poprawki i ulepszenia

W Yoast SEO 14.9 naprawiano wiele wykrytych błędów, które uniemożliwiały wyświetlanie numeru strony w menu nawigacyjnym serii podzielonych na strony, po błędy związane z językiem, w których zawsze nawiasy zamykające traktowane są jako zakończenia zdań. Pełną listę aktualnych poprawek można znaleźć w dzienniku zmian.

źródło: Yoast SEO Blog