Nie zagrasz w „Pokémon Go” na starych telefonach z Androidem i iOS-em

Od października 2020 roku właściciele iPhone’ów 5s i 6 (iOS 12) oraz telefonów z Androidem 5 nie będą już mogli uzyskać dostępu do gry „Pokémon Go” na tych urządzeniach.

Pokemon GO w czasach zarazy

Nadchodząca aktualizacja gry mobilnej Pokémon Go w październiku 2020 roku może oznaczać, że nie będziesz mieć dostępu do gry, jeśli używasz starszego iPhone’a lub urządzenia z Androidem. Firma Niantic ogłosiła, że ​​gra przestanie być wspierana na urządzeniach z systemami Android 5, iOS 10 i iOS 11. W szczególności dla posiadaczy Apple’a gra nie będzie działać na iPhone’ach 5s i iPhone’ach 6, nawet jeśli zainstalujesz na nich system iOS 12. W czerwcu tego roku deweloper zapowiedział, że gra przestanie działać także na 32-bitowych urządzeniach z systemem Android.

Deweloper nie wyjaśnił, dlaczego odcina stare platformy mobilne i telefony, ale w przyszłych aktualizacjach może pojawić się element, który uniemożliwi uruchomienie gry na starszych urządzeniach. Jak zauważa serwis 9to5Mac, Pokémon Go to gra w rzeczywistości rozszerzonej, która jest bardziej wymagająca technicznie niż tytuły spoza środowiska AR.

Bez względu na powód Niantic napisał juz oficjalnie, że na wyżej wymienionych urządzeniach (lub platformach) nie będziemy mieć dostępu do gry, swoich przedmiotów ani PokeCoinów, gdy tylko najnowsza duża aktualizacja zostanie uruchomiona w połowie października.

Firma nie zapewni także wsparcia technicznego, jeśli znajdziesz sposób na utrzymanie działania gry bez uaktualniania urządzenia lub mobilnego systemu operacyjnego.

Niantic ogłosił również trzy tygodnie wydarzeń związanych z Mega Evolution na wrzesień 2020 roku, zaczynając od wydarzenia Mega Pidgeot od 1 do 7 września. Następnie od 11 do 17 września odbędą się naloty na odblokowanie Mega Houndoom, a na koniec wydarzenie związane z tematem Mega-Evolution Timed Research (od 22 do 28 września).

źródło: Niantic | Engadget | 9TO5Mac