„Pokémon GO” wkrótce przestanie działać na 32-bitowych telefonach z Androidem!

Gra w „Pokémon GO” może wydawać się trochę dziwna w czasach pandemii i ograniczeniu przemieszczania się, ale już w sierpniu gracze z 32-bitowymi telefonami z Androidem nie będą mogli grać nawet w domu.

Pokemon GO logo

Począwszy od sierpnia 2020 roku, popularna gra mobilna Pokémon GO przestanie działać na 32-bitowych urządzeniach z systemem mobilnym Android, co oznacza to, że ​właściciele starszych smartfonów w ogóle nie będą mieli dostępu do swoich kont na swoich urządzeniach. Może to zmusić wiele osób do uaktualnieniu urządzenia, jeśli beda chciały kontynuować łapanie pokemonów. Dotyczy to większości urządzeń wydanych w 2015 roku lub wcześniej.

To nie jest jakiś drastyczny krok, ale biorąc pod uwagę popularność tego tytułu na całym świecie, może to być szok dla znacznej części milionów graczy na całym świecie. Aktualizacja została opublikowana na oficjalnym blogu Pokemon Go Live, z wiadomością do osób posiadających określone urządzenia.

Twórcy gry tłumaczą, że usuwając obsługę 32-bitowych urządzeń z Androidem, będą mogli usprawnić proces rozwoju i skoncentrować zasoby na obsłudze nowszych systemów operacyjnych i technologii. Nie dotyczy to użytkowników Androida z 64-bitowymi urządzeniami i użytkowników iPhone’ów, którzy nie musza podejmować żadnych działań.

Oto kilka przykładów 32-bitowych urządzeń z Androidem (ta lista nie jest wyczerpująca):

  • Samsung Galaxy S4, S5, Note 3, J2, J3,
  • Sony Xperia Z2, Z3,
  • Motorola Moto G (1. generacji),
  • Nexus 6
  • LG Fortune, Tribute
  • OnePlus One
  • HTC One (M8)
  • ZTE Overture 3
  • wiele urządzeń z Androidem wydanych przed 2015 rokiem.

Po wprowadzeniu tej aktualizacji trenerzy korzystający z urządzeń, których dotyczy problem, nie będą już mieć dostępu do swoich kont Pokémon GO z tych urządzeń. Jeśli używasz 32-bitowego urządzenia z Androidem, potrzebujesz zgodnego 64-bitowego urządzenia z Androidem lub urządzenia z systemem iOS, aby kontynuować grę w Pokémon GO.

Co powinni zrobić gracze Pokémon GO korzystający z 32-bitowych smartfonów z Androidem? Na pewno zachować login i hasło, aby móc zalogować się ponownie na nowym urządzeniu!

Pełna lista urządzeń, które nie będą wspierane znajdziesz w centrum pomocy gry.

źródło: Pokémon GO Live