Aplikacja „Apollo’s Moon Shot AR” nominowana do Emmy

Wśród nominowanych do nagród Emmy znalazła się aplikacja mobilna „Apollo’s Moon Shot AR”, stworzona przez polską firmę z okazji 50. rocznicy lądowania na księżycu.

Apollo's Moon Shot AR – aplikacja mobilna

Podczas wirtualnej konferencji w Los Angeles ogłoszono nominacje do 72. nagród Emmy. Wśród nominowanych znalazł się polski akcent w kategorii Outstanding New Approaches: Documentary – aplikacja mobilna Apollo’s Moon Shot AR stworzona przez polską firmę Immersion. Aplikacja przeprowadza użytkownika przez historię programu Apollo, wykorzystując przede wszystkim technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality), filmy i zdjęcia.

Apka została stworzona na zamówienie Smithsonian Channel, a jej partnerem merytorycznym jest NASA. Jej premiera odbyła się wspólnie z serialem dokumentalnym o tym samym tytule.

Aplikację Apollo’s Moon Shot AR można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android. Umożliwia ona wirtualną podróż na powierzchnie księżyca za pomocą portalu stworzonego w technologii AR, wystrzelenie rakiety Saturn V z własnej kanapy albo ogródka, odwiedziny we wnętrzu kapsuły kosmicznej Apollo, posłuchanie rozmów między Neilem Armstrongiem i Buzzem Aldrinem, a także spróbowanie samodzielnego wylądowania księżycowym lądownikiem. 

Nominacja do nagrody Emmy nie jest pierwszym wyróżnieniem dla aplikacji – wcześniej Apollo’s Moon Shot AR była nominowana m.in. do Webby Awards czy SXSW (South by Southwest). Jesteśmy dumni, że polska myśl techniczna może stawać do walki z gigantami zza wielkiej wody – mówi Piotr Baczyński, CEO Immersion

Piotr Baczyński CEO Immersion

Piotr Baczyński

CEO IMMERSION

Nagrody Emmy są nazywane „telewizyjnymi Oscarami” – to najważniejsza impreza roku dla świata amerykańskiej telewizji. Głównym organizatorem gali jest Stacja ABC. 72. gala rozdania Emmy odbędzie się 20 września 2020 roku, a jej prowadzącym i producentem wykonawczym będzie Jimmy Kimmel, który również współpracuje z polską firmą Immersion przy produkcji aplikacji AR.

Może Cię zainteresować także: Netflix ze 160 nominacjami do nagród Emmy

Zrzut ekranu z aplikacji Apollo's Moon Shot AR

Trzymamy kciuki za wygraną polskiej aplikacji! Póki co możesz sprawdzić jak działa pobierając ją ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Immersion

Może Cię zainteresować także:

Matter 1.0 już finalnie – co dalej?

Standard inteligentnego domu Matter 1.0 jest wreszcie otwarty na certyfikację. Już pojawiły się pierwsze urządzenia smart home z tym standardem. Organizacja Connectivity Standards Alliance (CSA) wydała ostateczny standard…

W Salwadorze wykorzystają wulkan do wydobywania Bitcoinów

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele chce wykorzystać energię geotermalną do wydobywania kryptowaluty, która stała się prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. https://mobirank.pl/2021/06/04/wzloty-i-upadki-bitcoina/ Salwador niedawno stał się pierwszym suwerennym państwem…