Zmiany w danych raportowania AdSense

Dane raportowania w raportach AdSense starsze niż 3 lata nie są już dostępne – te dane można będzie pobrać tylko przez pewien czas.

Nowe Raporty AdSense

Google chce przyspieszyć i ułatwić korzystanie z nowej strony raportowania w serwisie AdSense, dlatego wprowadziło zmiany w danych raportowania w AdSense. Ograniczono wyświetlanie danych raportowania dotyczące wszystkich usług AdSense (w tym AdSense dla treści, AdSense dla wyszukiwania itd.) do ostatnich 3 lat. Oznacza to, że od teraz można generować raporty tylko dla danych za okres poniżej 3 lat. Aby pobrać dane historyczne, przez ograniczony czas, należy samodzielnie pobrać je z panelu Raportów.

Komunikat o wyłączeniu raportów AdSense starszych niż 3 lata

Nowa strona raportowania w AdSense jest stopniowo udostępniana wszystkim wydawcom, ale do 2 tygodni powinna być już widoczna na wszystkich kontach. Po zaktualizowaniu konta automatycznie zostana włączona na nim nowa wersja raportowania. W każdej chwili można przełączyć się między starą a nową wersją, klikając przełącznik u góry strony. Jeszcze w tym roku stara strona raportowania zostanie całkowicie wyłączona.

Dane starsze niż 3 lata możesz pobrać z dawnej strony Raporty (do końca września) lub nowej strony Raporty (do końca 2020 roku). Jeśli często potrzebujesz dostępu do starszych danych, możesz zaplanować generowanie raportu, aby regularnie pobierać dane.

⚠️ Uwaga: ta zmiana nie dotyczy danych rozliczeniowych i danych płatności. Wszystkie dane rozliczeniowe i dane płatności są nadal dostępne w sekcji Płatności na koncie AdSense.

Brak danych raportowania w YouTube lub AdMob w AdSense

Google usunęło także wszystkie dane YouTube i AdMob z raportów AdSense. Oznacza to, że nie można będzie już sprawdzać danych YouTube lub AdMob w AdSense.

⚠️ Uwaga: informacje o ostatecznych zarobkach są nadal dostępne w sekcji Płatności w AdSense.

 • Jeśli jesteś wydawcą YouTube, używaj Statystyk YouTube do monitorowania skuteczności kanałów, filmów i zarezerwowanych treści.
 • Jeśli jesteś wydawcą AdMob, wejdź na stronę Raporty AdMob.

Możesz zapisać kopię swoich danych raportowania YouTube i AdMob, wykonując poniższe instrukcje, aby pobierając stare dane z AdSense.

Jak pobrać stare dane raportów z AdSense?

Aby pobrać pełną historię raportów, w tym dane YouTube i AdMob:

 1. Zaloguj się na konto AdSense.
 2. Kliknij w menu bocznym kartę Raporty.
 3. Sprawdź, czy korzystasz z nowej wersji strony Raporty.
  Nowe raporty AdSense
 4. Znajdź raport, który chcesz pobrać.
 5. Obok opcji Zapisz kliknij menu szaszłykowe (trzy pionowe kropki) ➔ Pobierz dane historyczne. Twoje dane zostaną pobrane w pliku CSV/XLSX.
  Pobieranie danych historycznych z Raportów AdSense

Zobacz przewodnik ułatwiający zapoznanie się z nowymi raportami..

źródło: Google Polska