Smartfony Xiaomi z aparatem pod ekranem już w przyszłym roku!

Xiaomi ogłosiło dzisiaj, że już w przyszłym roku, do masowej produkcji, trafią smartfony z aparatem ukrytym pod ekranem.

Xiaomi 3rd Generation Under-Display Camera - aparat pod wyświetlaczem

W zaprezentowanej, trzeciej generacji tego rozwiązania firma Xiaomi poprawiła efekt pełnoekranowy, dzięki opracowaniu przez siebie specjalnego układu pikseli i optymalizacji algorytmu aparatu. W porównaniu z innymi, stosowanymi tego typu rozwiązaniami na rynku, Xiaomi udało się podwoić liczbę pikseli poziomych i pionowych, uzyskując taką samą gęstość pikseli nad aparatem, jak w pozostałej części obszaru wyświetlania. Dzięki zastosowaniu takiej technologii producent uzyskał efekt odpowiadający temu z konwencjonalnych, przednich aparatów.

Xiaomi przedstawiło technologię kamer pod wyświetlaczem 3. generacji

Xiaomi ogłosiło, że w przyszłym roku oficjalnie rozpocznie masową produkcję smartfonów wyposażonych w kamerę pod wyświetlaczem 3. generacji. Oznacza to najnowszy strategiczny krok Xiaomi w kierunku segmentu smartfonów z najwyższej półki, wspierany przez ciągłe innowacje technologiczne firmy.

Po wypuszczeniu na rynek pierwszej masowo produkowanej baterii grafenowej o mocy 120 W w Mi 10 Ultra, teraz Xiaomi wprowadziło kolejną przełomową technologię o potencjale masowej produkcji – technologię aparatu 3. generacji umieszczonej pod ekranem. Ta zupełnie nowa technologia jest w stanie doskonale ukryć przedni aparat pod ekranem telefonu, nie psując efektu wyświetlania. Unikając dziurkowania, łezek i wycięć, ta technologia sprawia, że ​​idealna pełnoekranowa obudowa staje się rzeczywistością.

Od pierwszej generacji technologii, która nie opuściła terenów laboratoryjnych, do drugiej generacji, która została oficjalnie zaprezentowana publicznie, Xiaomi nigdy nie przestawało opracować nad udoskonaleniem kamer pod ekranem. W trzeciej generacji technologii kamer pod wyświetlaczem, Xiaomi znacznie poprawiło efekt pełnoekranowy dzięki opracowanemu przez siebie układowi pikseli i optymalizacji algorytmu aparatu, dzięki czemu może pokazywać tę samą wydajność, co konwencjonalne przednie aparaty. Ten przełom pozwolił Xiaomi ulepszyć technologię i wprowadzić ją do masowej produkcji.

Opracowany układ pikseli zastosowany w technologii aparatu pod wyświetlaczem trzeciej generacji firmy Xiaomi pozwala ekranowi przepuszczać światło przez obszar przerwy między subpikselami, dzięki czemu każdy pojedynczy piksel zachowuje pełny układ subpikseli RGB bez poświęcania gęstości pikseli.

Technologia pikseli aparatu ukrytego pod wyświetlaczem (3. gen.) od Xiaomi

W porównaniu z innymi typowymi rozwiązaniami na rynku, Xiaomi podwoiło liczbę pikseli poziomych i pionowych, uzyskując taką samą gęstość pikseli nad aparatem, jak w pozostałej części obszaru wyświetlania. W ten sposób obszar nad zintegrowaną kamerą wykazuje taką samą jasność, gamę kolorów i dokładność kolorów, jak reszta wyświetlacza.

Oparta na zupełnie nowym rozwiązaniu układu pikseli, kamera pod wyświetlaczem trzeciej generacji firmy Xiaomi posiada również specjalny projekt obwodu, aby ukryć więcej komponentów pod subpikselami RGB, aby jeszcze bardziej zwiększyć przepuszczalność światła w obszarze kamery pod ekranem. W połączeniu z opracowanym algorytmem optymalizacji, nowy aparat pod wyświetlaczem oferuje w pełni możliwości fotograficzne, takie jak w konwencjonalnych przednich aparatach.

Xiaomi zamierza wprowadzić tę technologię na rynek masowy w przyszłym roku.

Rynku telefonów komórkowych wysokiej klasy to przede wszystkim najnowocześniejsze technologie wymagających silnych zdolności innowacyjnych jako filaru wspierającego, ograniczając tym samym liczbę potencjalnych konkurentów. Do tej pory Xiaomi stworzyło wyjątkowe zalety technologiczne związane z szybkim ładowaniem czy wyświetlaczami. Ciągłe badanie i rozszerzanie tych zalet z pewnością umieści telefony komórkowe Xiaomi w centrum rynku high-end.

źródło: Xiaomi