Wyciekła pierwsza reklama PlayStation 5

Reklamy telewizyjne PS5 jeszcze nie są oficjalnie emitowane, ale pierwsza z nich została dziś na krótko opublikowana na węgierskim koncie firmy w serwisie YouTube.

Pierwsza reklama wideo konsoli PS5 (Sony)

Aktualizacja: Sony opublikowało już oficjalnie reklamę na swoim kanale na YT!

Można się spodziewać, że Sony zainwestuje dużo pieniędzy w promocję nowego modelu PlayStation 5. Reklama, która wyciekła na oficjalnym koncie w węgierskim oddziale firmy nie pokazuje rozgrywki w nadchodzących tytułach, skupia się natomiast na kontrolerze DualSense PS5 i dźwięku 3D najnowszej konsoli, obiecując graczom zanurzenie się w „nowym świecie immersji”. Film został szybko usunięty, ale nie na tyle skutecznie, bo kopia została przechwycona i udostępniona na kanale multiplayer.it.

Sony dużo mówiło o swoim nadchodzącym kontrolerze DualSense oraz o tym, jak haptyczne sprzężenie zwrotne i adaptacyjne wyzwalacze zapewnią dodatkową immersję podczas rozgrywek. Dostępny jest również dźwięk 3D zasilany przez silnik Tempest Engine, który sprawia, że ​​wydaje się, że dźwięki dochodzą z otoczenia gracza, w zależności od miejsca, w którym się on znajduje.

Reklama, choć zwięzła, sugeruje, że Sony wkrótce rozpocznie pełną kampanię reklamową PS5, co powinno oznaczać, że otrzymamy dwie informacje, na które wszyscy czekają: cenę i datę premiery.

Obejrzyj już oficjalnie opublikowaną przez Sony reklamę PS5:

Sony nadal podaje datę premiery PS5 w przybliżeniu na „okres świąteczny”, choć wydaje się prawie pewne, że nastąpi to w listopadzie. Spodziewamy się, że pojawi się w podobnym czasie co premiera Xbox Series X, która ma pojawić się 6 listopada 2020 roku.

Cena jest trudna do oszacowania. W czerwcu CEO PlayStation Jim Ryan powiedział, że PS5 „kładzie nacisk na wartość ponad cenę” – stwierdzenie, które można interpretować na wiele sposobów. Na początku roku usłyszeliśmy również, że Sony obawia się zbyt wysokiej ceny, która jest wynikiem zastosowania najnowocześniejszego technologii w konsoli. Dobra wiadomość jest taka, że ​​biorąc pod uwagę pojawienie się tej reklamy, wszystko powinno zostać wkrótce ujawnione.

Aktualizacja: A poniżej kolejny spot z 1 września prezentujący fragmenty gier.

źródło: Multiplayer.it | TechSpot