Nowy BlackBerry 5G z fizyczną klawiaturą pojawi się w 2021 r.

Mimo że firma TCL oficjalnie porzuciła Blackberry na początku tego roku, to jednak zobaczymy nowe smartfony tej marki z łącznością 5G i fizycznymi klawiaturami już w przyszłym roku.

Smartfon Blackberry 5G z klawiaturą QWERTY pojawi się w 2021 roku

Niegdyś król smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY – Blackberry – powróci na rynki europejskie i północnoamerykańskie w 2021 roku – wszystko to dzięki partnerstwu licencyjnemu z OnwardMobility i FIH Mobile Limited. Firma BlackBerry przyznała zespołom prawa do opracowania, zaprojektowania i wyprodukowania nowego urządzenia przenośnego marki BlackBerry z obsługą sieci 5G. Niewiadomo, czy będzie to jedno urządzenie czy tez seria, wszystko zależy od tego, jaki zakres obejmuje to partnerstwo.

Biorąc pod uwagę, że nadal istnieje bardzo mały rynek urządzeń z Androidem z fizycznymi klawiaturami, może to być fantastyczna wiadomość dla niektórych użytkowników, którzy domagają się urządzenia, które zastąpiłoby starzejące się urządzenie BlackBerry. Jednak firma OnwardMobility nie dostarczyła żadnych bliższych informacji na temat projektu ani potencjalnego sprzętu.

BlackBerry jest podekscytowane, że firma OnwardMobility dostarczy smartfon BlackBerry 5G z fizyczną klawiaturą, wykorzystując nasze wysokie standardy zaufania i bezpieczeństwa, które są synonimem naszej marki. Cieszymy się, że klienci będą mogli doświadczyć bezpieczeństwa na poziomie korporacyjnym i rządowym oraz wydajności mobilnej, jaką zaoferuje nowy smartfon BlackBerry 5G – powiedział John Chen, prezes i dyrektor generalny BlackBerry.

Biorąc pod uwagę, jak trudny był czas dla BlackBerry w ostatnich latach, jest to dziwny ruch, który zapewne zostanie przyjęty z zadowoleniem przez zagorzałych fanów marki.

Imponujące jest również to, jak trudno było „całkowicie” zabić tę markę. Kiedy wydawałoby się, że smartfony BlackBerry odeszły w niepamięć, nagle dowiadujemy się o ich odrodzeniu.

źródło: