Kiedy pojawi się język polski w Mi Smart Band 5?

Nowa opaska fitness Mi Smart Band 5 od Xiaomi trafiła na polski rynek w tym tygodniu, ale brakuje jeszcze polskiego tłumaczenia dla oprogramowania.

Opaska Mi Smart Band 5 (Żyj aktywnie, bądź smart)

Aktualizacja 25.08.2020: Już jest język polski w Xiaomi Mi Smart Band 5

W tym tygodniu na polski rynek trafiła międzynarodowa wersja opaski Mi Smart Band 5 firmy Xiaomi, ale niektórzy użytkownicy są zawiedzeni, że po wyjęciu z opakowania urządzenie nie posiada oprogramowania w języku polskim. Wiele osób dało temu wyraz na oficjalnym profilu firmy, że ta kpi sobie sprzedając w Polsce urządzenie bez polskiej wersji językowej.

Moim zdaniem to lekka przesada, ponieważ komunikatów, które trzeba rozumieć jest jak na lekarstwo, a te które się pojawiają, nie powinny większości osób stwarzać problemów. Ale dla tych, którzy się tym niepokoją mam dobrą wiadomość – polskie tłumaczenie trafi wraz z sierpniową aktualizacją oprogramowania.

Xiaomi Polska uspokaja użytkowników i prosi o chwilę cierpliwości – zespół zdaje pracuje nad aktualizacją do języka polskiego:

Xiaomi Polska o pracach nad polskim tłumaczeniem dla oprogramowania opaski Mi Smart Band 5

Jak ustawić język w Mi Smart Band 5?

Do tego czasu można bardzo łatwo poradzić sobie z angielską wersją, którą można ustawić w pełni spolszczonej aplikacji Mi Fit, dostępnej na urządzenia z systemami iOS (pobierz ze sklepu App Store) i Android (pobierz ze sklepu Google Play). Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

  1. Połącz opaskę ze smartfonem za pomocą Bluetootha.
  2. Otwórz aplikację mobilną Mi Fit ProfilMoje urządzeniaOpaska Mi Smart Band 5 Język.
  3. Wybierz np. English – prócz języka angielskiego ?? dostępne są obecnie języki: chiński ??, koreański ??, rosyjski ??, i hiszpański ??.
Ustawienia języka dla opaski Mi Smart Band 5 w aplikacji Mi Fit
Ustawienia języka dla opaski Mi Smart Band 5 w aplikacji Mi Fit

Po wypuszczeniu nowej wersji oprogramowania w sierpniu tego roku, w tym samy miejscu powinien pojawić się do wyboru także język polski. Wydaje się, że tłumaczenia w oprogramowaniu nie ma zbyt wiele, ale zapewne firma dorzuci poprawki błędów i stabilności, które także wymagają testów a następnie kompilacji do stabilnej finalnej wersji.

źródło: Xiaomi Polska