Już jest język polski w Xiaomi Mi Smart Band 5

Inteligentna opaska fitness Xiaomi Mi Smart Band 5 otrzymała dzisiaj aktualizację oprogramowania z interfejsem w języku polskim.

Opaska Xiaomi Mi Smart Band 5 interfejs w języku polskim

Opaska Xiaomi Mi Band 5 dostępna jest na polskim rynku w wersji międzynarodowej Mi Smart Band 5 od lipca tego roku i zgodnie nieoficjalnymi z zapowiedziami chińskiego producenta otrzymała dzisiaj aktualizację oprogramowania dodającą obsługę w języku polskim. Na razie uaktualnienie pojawiło się u użytkowników aplikacji Mi Fit w wersji 4.5.0 na iPhone’ach, którzy mogą wymusić ręczne uaktualnienia firmware’u opaski.

Zapewne już za chwilę pojawi się wersja Mi Fit w wersji 4.5.0 na urządzenia z systemem Android i właściciele opasek, którzy sparowali swój gadżet z takim telefon otrzymają także obsługę w języku polskim. Póki co w sklepie Google Play wciąż dostępna jest aplikacja Mi Fit 4.4.0.

Aktualizacja 1 września 2020 roku: W sklepie Google Play pojawiła sie aktualizacja aplikacji MiFit 4.5.0 na Androida, więc osoby posiadające sparowaną opaskę z telefonem z Androidem mogą już pobrać aktualizację oprogramowania dla opaski z językiem polskim.

Xiaomi Mi Band 5 zadebiutowało w Chinach 11 czerwca 2020 roku, a wersja międzynarodowa pojawiła się w Polsce pod nazwą Xiaomi Mi Smart Band 5 miesiąc później, trafiając do oficjalnej sprzedaży 20 lipca 2020 roku.

Aktualizacja firmware’u opaski Mi Smart Band 5 z interfejsem w języku polskim może pojawiać się stopniowo u kolejnych użytkowników, więc może zdarzyć się, że nie od razu pojawi się u Ciebie – ale to powinno być już tylko kwestią czasu.

Jak ustawić język polski w Mi Smart Band 5?

Po przeprowadzeniu aktualizacji oprogramowania opaski w najnowszej wersji aplikacji Mi Fit 4.5.0 powinieneś już móc ustawić język polski. Jeśli nie zostanie on zmieniony automatycznie, postepuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Proces aktualizowania zasobów i oprogramowania opaski Mi Smart Band 5
  • Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Mi Fit i przeprowadziłeś aktualizację firmware’u opaski. Aktualne oprogramowanie opaski Mi Smart Band 5 z językiem polskim jest w wersji 1.0.1.84.
Sprawdzanie wersji oprogramowania opaski Mi Smart Band 5
  • Otwórz aplikację mobilną Mi Fit ➔ Profil ➔ Moje urządzenia ➔ Opaska Mi Smart Band 5 ➔ JęzykPolski.
Ustawienia języka opaski Mi Smart Band 5 w aplikacji Mi Fit
  • Oprócz języka polskiego dostępne są obecnie języki: angielski, chiński, koreański, rosyjski, hiszpański, włoski, niemiecki i francuski. Można także ustawić automatyczne ustawienie języka zgodnego z ustawieniem języka w telefonie.

źródło: Xiaomi