Xiaomi Mi Band 5 – sprawdź oficjalną specyfikację i ceny!

Inteligentna opaska sportowa Xiaomi Mi Band 5 z kolorowym ekranem 1,1″, NFC i ładowaniem magnetycznym właśnie trafiła do sprzedaży w Chinach.

Xiaomi Mi Band 5 (2020)

Seria Mi Band Xiaomi cieszy się ogromna popularnością w segmencie opasek fitness, ponieważ oferuje wiele wartościowych funkcji w bardzo przystępnej cenie. Z każdą nową generacją urządzenia fitness Mi Band zyskują nowe funkcje, zmuszając istniejących użytkowników do aktualizacji a nowych użytkowników do wypróbowania tego urządzenia W zeszłym roku, Xiaomi ogłosiło premierę Mi Band 4 z kolorowym wyświetlaczem OLED i wsparciem wielu oficjalnych i zewnętrznych tarcz w cenie około 149 zł (30 USD), dzięki czemu Xiaomi sprzedało milion jednostek w zaledwie tydzień po premierze.

Dokładnie rok od wydania czwartej generacji Xiaomi, zgodnie z zapowiedziami, firma wprowadza kolejną wersję Mi Band 5 – z większym kolorowym wyświetlaczem AMOLED, ulepszonym śledzeniem kondycji i magnetyczną stacją ładującą.

Xiaomi Mi Band 5 (sportowa opaska fitness, 2020 rok)

Wszystko wskazuje na to, że nowa generacja Xiaomi Mi Band 5 ma szanse sprzedać się tak samo dobrze, o ile nie lepiej niż jej poprzedniczka! Jeśli cena na rynkach międzynarodowych będzie podobna jak w Chinach – czyli prawie taka sama jak Mi Ban 4 – to Xiaomi Mi Band 5 ma zagwarantowany sukces komercyjny także tym raze!

Niewątpliwie funkcja, która przyciągnie uwagę użytkowników, będzie nieco większy wyświetlacz. Ulepszony wyświetlacz Mi Band 5 ma przekątną 1,1 cala i rozciąga się na powierzchni o 20% większej niż 0,95-calowy ekran w poprzedniej generacji. Dzięki temu Mi Band 5 otrzyma ponad 100 nowych animowanych tarcz z postaciami z popularnych seriali animowanych, takich jak Neon Genesis Evangelion, Case Closed, Hatsune Miku i SpongeBob SquarePants.

Animowanym tarczom zegarka z tej serii towarzyszyć będą dopasowane kolorowe paski, których przykłady możesz obejrzeć na poniższych zdjęciach:

Ładowanie magnetyczne w Xiaomi Mi Band 5

Drugą ogromną zmianą jest nowa funkcja magnetycznego ładowania za pomocą nowej stacji dokującej. Dwie elektrody wystają z dolnej części Mi Band 5, do której automatycznie zaczepia się stacja ładująca – nowy moduł prawdopodobnie nie będzie wstecznie kompatybilny ze starszymi generacjami, w których tracker musiał zostać wyjęty z paska aby umieścić go w średnio wygodnej ładowarce w kształcie nakładki.

Nowa magnetyczna stacja dokująca eliminuje potrzebę wyjmowania urządzenia z paska lub upewnienia się, czy prawidłowo został umieszczony na podstawce – co stanowiło problem w starszych wersjach i było mało wygodne.

Żywotność baterii i ładowanie magnetyczne (Mi Band 5)

Wraz z nowym zegarkiem Xiaomi wprowadza na rynek nowe paski z podwójnymi tonami. Paski z czarną częścią otaczają urządzenie, sprawiają wrażenie, że zegarek wygląda jakby byłj połączony dwoma osobnymi częściami paska na skrajnych końcach zamiast otaczającą go opaską.

Mi Band 5 ma również ulepszony procesor, aby mógł szybciej i dokładniej śledzić aktywność fizyczną użytkowników. Oprócz 11 trybów monitorowania kondycji, kobiety mogą korzystać z opaski fitness do śledzenia swoich cykli menstruacyjnych. Opaska fitness oferuje również wyniki PAI (ang. Personal Activity Intelligence), aby pomóc monitorować, w jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na kondycję użytkownika. W celu wydajniejszego śledzenia snu Mi Band 5 będzie teraz raportować sen REM obok głębokiego i lekkiego snu.

Mi Band 5 pod spodemOdkryty sensor i styki ładowania w Xiaomi Mi Band 5

Ponadto urządzenie jest wyposażone we wbudowany barometr do pomiaru ciśnienia atmosferycznego i może być również używane jako zdalny przycisk do uruchomienia migawki podczas robienia zdjęć smartfonem. Podobnie jak starsze wersje, zespół fitness będzie również obsługiwał płatności NFC w Chinach.

Cena i dostępność

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 5 tradycyjnie rozpocznie się w Chinach od 18 czerwca 2020 roku. Wersja bez NFC kosztuje 189 CNY (w przeliczeniu po kursie ~105 zł), natomiast wersja NFC będzie sprzedawana za 229 CNY (~130 zł).

Xiaomi Mi Band 5 z paskami w różnych kolorach

Nie wiemy jeszcze kiedy opaska trafi do sprzedaży w Europie i Polsce i czy ceny będą znacząco różniły się od tych chińskich. Wygląda jednak na to, że opaska będzie kosztowała tyle samo co zeszłoroczny model i na rynkach między narodowych będzie sprzedawana w wersji podstawowej bez modułu NFC.

Pełna i oficjalne specyfikacja techniczna Xiaomi Mi Band 5

Opaska fitness Xiaomi Mi Band 5 – zawartość opakowania
wyświetlaczprzekątna 1,1″, AMOLED o rozdzielczości 126 x 294 px, 16 bit, 450 nitów – regulowana jasność
pamięć512 KB RAM, 16 MB ROM
bateria125 mAh, ~14 dni używania, magnetyczne ładowanie
czujniki6-osiowy sensor, czujnik tętna – pulsometr (PPG), czujnik natlenienia krwi, barometr, detekcja IR tylko w wariancie NFC, 3-osiowy akcelerometr, żyroskop 3-osiowy, czujnik zbliżeniowy
łącznośćBluetooth 5.0 BLE
kompatybilnośćAndroid 5.0 lub iOS 10.0 i nowsze
innewodoodporność do 5 ATM (lub 50 m do 30 min pod wodą), wariant z i bez NFC, mikrofon
wymiary47,2 x 18,5 x 12,4 mm
wersja standardowa: 11,9 g
wersja z NFC: 12,1 g
paseka: 155-219 mm
cenymodel podstawowy: ¥189 (~105 zł)
model z NFC: ¥229 (~130 zł)

Może Cię zainteresować także:

źródło: Weibo | Xiaomi (1) (2) | XDA Developers