Zagłosuj, którą książkę ma wydać LEGO®?

Po raz pierwszy LEGO® stworzy książkę dla dorosłych fanów LEGO (AFOLs), którą sami wybiorą w głosowaniu na LEGO Ideas.

Głosowanie na tytuł książki dla fanów LEGO (LEGO Ideas 2020)

Firma LEGO zamierzamy wydać książkę dla superfanów LEGO o klockach LEGO – wszystkim daje szansę, aby pomogli zdecydować, jaka to będzie książka. Wśród kandydatów znalazły się trzy pomysły na książki do wyboru. Poniżej możesz zapoznać się z ich krótkim opisem, a następnie przejść na stronę głosowania, aby mieć swój udział w wyborze tytułu, który zostanie wydany. Okładki książek są tylko makietami i nie są to finalne projekty – służą jedynie do zobrazowania trzech propozycji.

Nowa książka będzie wyjątkowa i będzie dostępna tylko w przedsprzedaży online za pośrednictwem Unbound, po ogłoszeniu zwycięskiego pomysłu na książkę, w ciągu około 6 miesięcy. Każda osoba, która zamówi książkę w przedsprzedaży, będzie miała wydrukowane swoje imię i nazwisko z tyłu, a do każdej książki będzie dostępna seria nagród, specjalnie wybranych przez Grupę LEGO – niektóre z archiwum.

Książka zostanie napisana przez wieloletniego fana LEGO i amerykańskiego redaktora magazynu Blocks Daniela Konstanskiego, który zapewni, że odda to, czego szukają AFOLowie. Zwycięska książka zostanie ogłoszona na LEGO Ideas i na kanałach w mediach społecznościowych nie później niż we wrześniu 2020 roku. To ogłoszenie będzie zawierać link do zamówienia książki w przedsprzedaży, w tym możliwość zamówienia różnych pakietów nagród.

Więcej informacji na temat zamówień w przedsprzedaży i różnych pakietów nagród pojawi się, gdy będzie można składać zamówienia.

Muzeum klocków LEGO (tyt. oryg. The LEGO Brick Museum)

The LEGO Brick Museum

W tej książce poznamy muzeum klocków LEGO – niesamowitą gamę klocków, elementów i innych składających się na świat LEGO, od pierwszych klocków z lat pięćdziesiątych po współczesne elementy wykonane z roślin na bazie plastiku. Książka będzie zawierać nowe informacje od znawców LEGO, projektantów i ekspertów.

Historia LEGO w 100 klockach (tyt. oryg. LEGO History in 100 Bricks)

LEGO History in 100 Bricks

Jakie jest 100 najważniejszych klocków w historii LEGO? Ta książka przedstawia klocki, które umożliwiły nowe techniki budowania, zdefiniowały kategorie zabawek lub wyznaczyły nową erę – cała historia LEGO opowiedziana za pomocą 100 najbardziej kluczowych klocków. Każdemu ze 100 klocków poświęcony zostanie fascynujący, dogłębny esej, który zawiera opinie znawców LEGO, projektantów i ekspertów.

Sekretne życie klocków LEGO (tyt. oryg. The Secret Life of LEGO Bricks)

The Secret Life of LEGO Bricks

Każdy klocek LEGO ma swoją historię do opowiedzenia. Ta książka zajmie się kulisami, aby odkryć sekrety tego, jak i dlaczego poszczególne elementy LEGO zostały zaprojektowane i wytworzone oraz jak tworzą one część systemu LEGO. Szczegółowe, dogłębne i czasem dziwaczne spojrzenie na poszczególne klocki ze świata LEGO, przy udziale projektantów, ekspertów LEGO i nie tylko.

Jak zagłosować na wybrany tytuł?

Swój głos możesz oddać do 9 sierpnia 2020 roku do godziny 16:00 czasu polskiego (CEST).

Aby oddać swój głos, przejdź na stronę głosowania, zaloguj się na swoje konto LEGO i zaznacz wybrany tytuł. Następnie możesz także odpowiedzieć na 2 pytania, dlaczego wybrałeś dany tytuł i zasugerować klocki, elementy lub historie, o których chciałbyś przeczytać w książce.

Na koniec kliknij niebieski przycisk „Participate”.

Zwycięska książka będzie dostępna do zamówienia w przedsprzedaży tylko w serwisie Unbound. Faza przedsprzedaży rozpocznie się nie później niż we wrześniu 2020 roku.

źródło: LEGO Ideas