Obejrzyj zwiastun filmu „Tesla” (2020)

Film „Tesla” Michaela Almereyda opowiada o zaciętej rywalizacji dwóch wynalazców Tesli i Edisona – premiera 21 sierpnia!

Film Tesla (Ethan Hawke)

Długoletnia rywalizacja między błyskotliwymi i ekscentrycznymi wynalazcami Nikolą Teslą i Thomasem Edisonem jest jedną z najgorętszych w historii. Ich wkład w rozwój odpowiednio prądu przemiennego i stałego wywołuje gorzką wojnę, która rozgorzała pod koniec XIX wieku. Ich złożony pojedynek jest obecnie przedmiotem najnowszego filmu Michaela Almereyda pod tytułem Tesla, w którym Ethan Hawke gra rolę tytułową u boku Kyle’a MacLachlana w roli Edisona.

Film porusza także inne dzikie aspekty życia Tesli, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Przed premierą filmu na IFC 21 sierpnia oraz z okazji 164. urodzin Tesli przypadającej na 10 lipca, pojawił się nowy zwiastun filmu, który możesz obejrzeć poniżej.

Oto oficjalny opis filmu: Genialny, wizjonerski Nikola Tesla (Hawke) stacza ciężką bitwę, aby doprowadzić swój rewolucyjny system elektryczny do skutku, a następnie stawia czoła trudniejszym wyzwaniom dzięki nowemu systemowi światowej energii bezprzewodowej. Film śledzi niełatwe relacje Tesli z Thomasem Edisonem (MacLachlan) i jego patronem George’em Westinghouse (Gaffigan). Kolejny wątek śledzi zaloty Tesli dotyczące finansowego tytana J.P. Morgana (Donnie Keshawarz), którego córka Anne (Hewson) bardziej niż przypadkowo interesuje się wynalazcą.

Zobacz także: Zwiastun biograficznego filmu „Radioactive” o Marii Skłodowskiej-Curie

W Tesli występują także Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross, Josh Hamilton i Ebon Moss-Bachrach. Reżyser i scenarzysta Michael Almereyda powiedział, że jego niekonwencjonalny film biograficzny słynnego tajemniczego futurysty został zainspirowany przez Dereka Jarmana, Henry’ego Jamesa i niektóre odcinki „Pijanej historii”. Nie żartował. To, co zaczyna się jako poważny (choć liryczny) profil mężczyzny, wkrótce wybucha w coś bardziej postmodernistycznego, gdy Nikola Tesla (Ethan Hawke) i Thomas Edison (Kyle MacLachlan) wdają się w gorącą walkę.

Poprzednie filmy Almereydi to „Marjorie Prime”, „Experimenter”, „Cymbeline” i „Hamlet”, współczesna adaptacja Szekspira, w której wystąpili także Hawke i MacLachlan.

źródło: IndieWire