Zwiastun biograficznego filmu „Radioactive” o Marii Skłodowskiej-Curie

Amazon Studios wypuści film na Prime Video 24 lipca, prawie rok po światowej premierze na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Film „Radioactive”

Nominowana do Oscara reżyser Marjane Satrapi powróciła do kręcenia filmów po pięcioletniej przerwie z Radioactive – biografii Marii Skłodowskiej-Curie z Rosamund Pike w roli słynnej polskiej naukowiec. Amazon Studios opublikowało dziś pierwszy zwiastun filmu, który zadebiutuje w serwisie streamingowym Prime Video 24 lipca 2020 roku.

Film Radioactive, który po pierwszy zaprezentowano podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto we wrześniu ubiegłego roku. Opowiada historię pionierskiej naukowiec, poczynając od lat 70. XIX wieku, w tym jej romantyczne i zawodowe związki oraz przełom w badaniach medycznych, które zmieniły naukę na zawsze. Maria Skłodowska urodziła się pod koniec XIX wieku w Polsce, a potem wyjechała do Paryża i poślubiła kolegę naukowca Pierre’a Curie (Sam Riley).

Razem zrewolucjonizowali znaczenie radioaktywności, zdobywając Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za pionierską pracę, dzięki której Curie była pierwszą kobietą, która zdobyła tę nagrodę. Pierre zmarł tragicznie w 1906 roku, ale Maria Skłodowska-Curie poświęciła się jeszcze bardziej swoim badaniom, zdobywając drugą Nagrodę Nobla. Doprowadziło ją to jednak do katastrofalnych konsekwencji, w tym ratujących i niszczących życie właściwości jej odkrycia, aż do śmierci na skutek narażenia na promieniowanie w 1934 roku.

Obejrzyj zwiastun filmu „Radioactive”:

źródło: IndieWire