Nowości w aplikacji WhatsApp (lipiec 2020)

Użytkownicy WhatsAppa otrzymają sporo nowych funkcji, w tym animowane naklejki, kody QR i inne – sprawdź szczegóły.

WhatsApp update (lipiec 2020)

Z aplikacji mobilnej WhatsApp korzysta już ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Choć głównym celem aplikacji jest zapewnienie prostej, niezawodnej i prywatnej metody komunikacji użytkowników ze znajomymi i rodziną, twórcy nieustannie doskonalą swój produkt, aby aplikacja WhatsApp stanowiła najbardziej przydatny sposób kontaktu dla wszystkich osób na całym świecie.

WhatsApp zapowiedział właśnie wdrożenie nowych funkcji, które pojawią się juz za kilka tygodni:

  • Animowane naklejki: naklejki to coraz popularniejsza metoda komunikacji w WhatsAppie — każdego dnia użytkownicy przesyłają sobie miliardy z nich. Wkrótce pojawią się nowe pakiety animowanych naklejek, które zapewnią jeszcze więcej zabawy i możliwości wyrażania emocji.
  • Kody QR: dodawanie nowego kontaktu będzie jeszcze łatwiejsze. Już wkrótce wymiana kontaktów zyska nowy wymiar. Aby dodać nowo poznaną osobę do kontaktów, wystarczy zeskanować jej kod QR. Wprowadzanie cyfr jedna po drugiej odejdzie w zapomnienie. 
  • Tryb ciemny w WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit: niesamowicie popularny Tryb ciemny wkrótce może zagościć na ekranie Twojego komputera. 
  • Ulepszenia połączeń wideo: teraz, gdy w połączeniach wideo może uczestniczyć nawet 8 osób, możesz zdecydować, komu chcesz poświęcić więcej uwagi — wystarczy nacisnąć i przytrzymać wideo użytkownika, aby wyświetlić je na pełnym ekranie. Dodano również ikonę wideo w czatach grupowych, do których należy maksymalnie 8 uczestników, aby umożliwić grupowe połączenie wideo za pomocą jednego dotknięcia.
  • Status w KaiOS: użytkownicy KaiOS od teraz mogą cieszyć się popularną funkcją, która umożliwia udostępnianie aktualizacji statusu znikających po 24 godzinach. 

Powyższe funkcje pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni w najnowszych wersjach WhatsAppa na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Zobacz zapowiedź zmian na poniższym wideo:

źródło: WhatsApp Blog