Czym różni się 5G od 4G?

Zobacz porównanie specyfikacji sieci 4G (LTE) i nowej generacji 5G na jednej infografice – najważniejsze parametry obu sieci.

Czym różni się 5G od 4G? - porównanie specyfikacji technicznej

Sieci 5G są obecnie wdrażane na całym świecie, dlatego z niecierpliwością wszyscy oczekują powszechnej dostępności nowej technologii mobilnej – zarówno producenci sprzętu, operatorzy, jak i użytkownicy całe państwa. Szczytowe jak i regularne prędkości pobierania, a także inne specyfikacje nowego standardu są zdecydowanie lepsze niż obecnej sieci 4G (LTE). Usługa 5G oferuje również lepsze: opóźnienie w przypadku pobierania, przepustowość i znacznie większą liczbę jednoczesnych połączeń do sieci.

Przeczytaj także: Czy warto kupić smartfona z 5G w 2020 roku?

Wszystkie te parametry sprawiają, że 5G przyniesie ogromną poprawę w komunikacji, która jest szczególnie ważna dla rozwoju usług takich jak jazda autonomiczna czy internet rzeczy.

Korea Południowa jest pierwszym krajem, w którym na początku 2019 roku uruchomiono kompleksową usługę sieci 5G, a zaraz po niej USA szybko nadrobiły zaległości. W obu krajach usługi zostały wdrożone na początku dla ograniczonej grupy użytkowników w miastach i nadal jest rozwijana na większe obszary.

źródło: Statista | Android Authority