Polscy artyści wydali płytę dla ludzi LGBT a NIE dla ideologii!

„Music 4 Queers & Queens” to dwupłytowy album wydany przez Kayax przy współpracy z Paradą Równości, aby solidaryzować się z ludźmi innej orientacji seksualnej.

Świętujemy Pride Month z Music 4 Queers & Queen

Data premiery najnowszej składanki Music 4 Queers & Queens nie została wybrana przypadkowo na 29 maja 2020 roku – w ten sposób artyści chcą celebrować Pride Month (Miesiąc Dumy) – miesiąc, w którym na całym świecie zwracamy szczególną uwagę na kwestie dyskryminacji osób LGBTQA i innych grup mniejszościowych zagrożonych wykluczeniem. Sporo w polskiej polityce dzisiaj o tzw. „ideologii LGBT”– szkoda tylko, że politycy w swojej ignorancji nie dostrzegają ludzi LGBT – na szczęście polityka przemija, a ludzie i muzyka zostają!

?️‍??? #LGBTtoLudzie

W powstanie składanki „Music 4 Queers & Queens” zaangażowała się czołówka polskiej sceny muzycznej. Na albumie znajdują się utwory miedzy innymi od Kayah, Viki Gabor, Krzysztofa Zalewskiego, Brodki, Katarzyny Nosowskiej, Mery Spolsky, Ralpha Kaminskiego, Julii Wieniawy, Mary Komasy czy Sorry Boys, premierowa piosenka Barbary Wrońskiej i Michała Szpaka, duetu The Dumplings, remiksy Natalii Przybysz i Arka Kłusowskiego oraz specjalnie przygotowany na tę okazję singiel wykonany przez polskie Drag Queens.

To, co wyróżnia tę składankę od poprzedniej, to to, że znalazły się na niej piosenki wyłącznie polskich artystek i artystów. Żyjemy w Polsce i wszyscy czujemy to, że wsparcie naszego rodzimego rynku muzycznego jest potrzebne. Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy znaleźli się na tej składance wyrazili chęć uczestnictwa w tym projekcie, a w dołączonej książeczce znajdziecie od nich krótkie słowa wsparcia. Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką. – mówi Kayah.

Gdzie można posłuchać albumu „Music 4 Queers & Queens” online?

Music 4 Queers & Queens jest kontynuacją wydanej w 2007 roku składanki Music 4 Boys & Gays – płyty docenionej przez środowisko, która do dzisiaj ma swoich wiernych fanów.

Dwupłytowy album, na który składa się 25 utworów można słuchać w muzycznych we wszystkich popularnych muzycznych serwisach streamingowych: Spotify , TIDAL, Apple Music, Deezer czy Google Muzyka.

Możesz także kupić w fizyczny egzemplarz z autografami wybranych artystów w cenie 39,99 zł w sklepzmuzyka.pl.

źródło: Kayax