Sprawdź nietolerancyjne regiony – „strefy wolne od LGBT” w Polsce

Już w jednej trzeciej obszaru Polski przyjęto uchwały związane z wprowadzieniem „stref wolnych od LGBT”, przyznając sie do nietolerancji?

Homofobiczna mapa Polski
Mapa „Stref wolnych od LGBT” (fot. Atlas nienawiści)

Na stronie internetowej Atlas nienawiści (Atlads of Hate – link poniżej) możesz sprawdzić, które gminy w Polsce są nitolerancyjne. Czerwony obszar pokazuje gminy w Polsce, które podpisały uchwały w sprawie „stref wolnychbez LGBT”.

Prawie 100 polskich samorządów miejskich i lokalnych ogłosiło się teraz „wolnymi od ideologii LGBT”. Władze lokalne na tych obszarach zobowiązują się powstrzymać od działań zachęcających do tolerancji i unikać udzielania pomocy finansowej organizacjom pozarządowym działającym na rzecz promowania równych praw.

Mapa „Atlas nienawiści” stworzona przez aktywistów pokazuje zasięg Polski, który podpisał się pod tym zobowiązaniem – i obejmuje on obszar większy niż na Węgrzech. Obszar ten nadal się powiększa po tym, jak Parlament Europejski przyjął rezolucję w grudniu zeszłego roku, która zdecydowanie potępiła koncepcję stref wolnych od LGBT.

Eurodeputowani opisali te środki jako część „szerszego kontekstu ataków na społeczność LGBTI w Polsce, które obejmują rosnącą mowę nienawiści ze strony instytucji publicznych, wybranych urzędników i mediów publicznych, a także ataki i zakazy na marsze równości (Pride Parady) i działania, takie jak Rainbow Friday.

Tęczowa trasa w Mapach Google z okazji Parady Równości

Unia Europejska wezwała Polskę do „stanowczego potępienia” dyskryminacji LGBT+ i do uchylenia rezolucji atakujących prawa LGBT+. Komisja Europejska ma dopilnować, aby fundusze UE nie były „wykorzystywane do tych celów dyskryminacyjnych” na nietolerancyjnych obszarach w Polsce..

Ostrzeżenie to zostało zignorowane przez partię rządzącą PiS, które jest w dużej mierze odpowiedzialne za napędzanie rosnącego nastroju anty-LGBT+ w Polsce.

Naklejki „strefa wolna od LGBT” dystrybuowane przez polską konserwatywną gazetę „Gazeta Polska”, były jednym z najbardziej jawnych zachowań dyskryminacji.

Naklejka „Strefa wolna od LGBT” dystrybuowana w Gazecie Polskiej
Naklejka „Strefa wolna od LGBT” dystrybuowana w Gazecie Polskiej

Gdy partia rządząca zapewniła sobie niedawno zwycięstwo wyborcze kampanią skoncentrowaną na twardych poglądach homofobicznych. Gminy rozpoczęły przyjmowanie pierwszych rezolucji przeciwko „propagandzie LGBT” w marcu 2019 roku, kiedy PiS zwiększył swoją retoryke anty-LGBT.

Polskie przepisy o przestępstwach z nienawiści nie mają odstraszającego charakteru, ponieważ nie obejmują seksualności ani tożsamości płciowej. Na początku tego tygodnia małżeństwo zostało skazane na rok więzienia za zabranie przygotowanych w domu materiałów wybuchowych na marsz równości w Lubinie.

Przejdź na stronę z mapą ze wszystkimi gminami, które przyjęły niechlubne zobowiązanie: atlasnienawisci.pl. Wybierając dany obszar gminy, powiatu lub województwa możesz zapoznać się z oryginalną treścią projektu uchwały oraz oficjalną informacją opublikowaną przez jednostke samorządową.

Na homofobicznej mapie Polski zaznaczono, gminy, powiaty i województwa, które przyjęły uchwały akceptujące „strefy wolne od LGBT” jednocześnie obwołując swój obszar jako taką strefę.

„LGBT” i „klimat” wygrały w plebiscycie na Słowo Roku 2019

źródło: PinkNews.co.uk – A third of Poland has now been declared an ‘LGBT-free zone’, making intolerance official