Star Walk 2 – droga mleczna w zasięgu ręki

Aplikacja mobilna „Star Walk 2 Ads+: Konstelacje” pozwoli Ci sięgnąć gwiazd to takie miniplanetarium w Twoim smartfonie!

Star Walk 2 Ads+: Konstelacje

Nocne niebo skrywa wiele tajemnic, które niełatwo odkryć. Liczne planety i ciała niebieskie tworzą trudne do zapamiętania konstelacje, pojawiające się i znikające o różnych porach, nie wspominając nawet o sztucznych satelitach i samolotach, na które padają ostatnie promienie zachodzącego słońca.  Jak to wszystko odróżnić? Najlepiej skorzystać z aplikacji Star Walk 2 Ads+: Konstelacje. To kieszonkowe planetarium wyświetla mapę nocnego nieba, uwzględniającą lokalizację użytkownika, dzięki czemu eliminuje wszelkie trudności i dostarcza mnóstwa magicznych wrażeń. Wielka Niedźwiedzica jeszcze nigdy nie wyglądała tak wspaniale. 

Chwyć za telefon i skieruj go w różne strony, a zobaczysz mapę gwiazd znajdujących się nad Twoją głową. Na gwiazdozbiory wirtualnego nocnego nieba nałożone są półprzezroczyste zarysy kształtów, dzięki którym dowiesz się, skąd pochodzi nazwa każdego z nich. Szczęściarze używający aplikacji z dala od zabudowań mogą skorzystać z trybu AR i zidentyfikować poszczególne gwiazdy migoczące na nieboskłonie. 

Stukając w dowolne ciało niebieskie, uzyskasz naukowe oraz historyczne dane na jego temat. Możesz także dowiedzieć się więcej o wybranych satelitach i konstelacjach, kupując jeden z dodatkowych pakietów dostępnych w aplikacji.

Oprawa graficzna zasługuje na największe uznanie: niezwykłe fioletowe barwy oraz kosmiczna ścieżka dźwiękowa sprawią, że poczujesz się jak w prawdziwej gwiezdnej podróży. Nasza galaktyka w końcu jest na wyciągnięcie ręki!

Główne cechy aplikacji „Star Walk 2 Ads+: Konstelacje”

 • Mapa nieba w czasie rzeczywistym
 • Oszałamiające modele 3D konstelacji i innych obiektów nieba
 • „Wehikuł czasu”
 • Obiekty głębokiego nieba
 • Informacje o ciałach niebieskich i wydarzeniach na niebie
 • Niebo o różnych długościach fal
 • Tryb rzeczywistości rozszerzonej
 • Tryb nocny
 • Sekcja „Co nowego” z najnowszymi wiadomościami astronomicznymi
 • Sekcja „Widoczne dziś wieczorem”
 • Skróty Siri, aby obserwować niebiańskie wydarzenia szybciej niż kiedykolwiek

Aplikacja mobilna Star Walk 2 Ads+ pokazuje mapę nieba w czasie rzeczywistym w dowolnym kierunku, w którym wskazujesz urządzenie (obserwator gwiazd). Gdy skierujesz urządzenie w stronę nieba, mapa gwiazd podąża za Twoimi ruchami za pomocą wbudowanego żyroskopu, aby dopasować mapę na ekranie do gwiazd widocznych z Twojej lokalizacji.

Co jest dziś na niebie? Otwórz sekcję „Widoczne w dzisiejszą noc” w Star Walk 2 Ads+ i szybko znajdź wszystkie nadchodzące wydarzenia astronomiczne i obiekty niebieskie widoczne dla Twojej lokalizacji. Dotknięcie ikony tarczy zegara w prawym górnym rogu ekranu pozwala wybrać dowolną datę i godzinę oraz oglądać niebo z różnych okresów.

Dzięki apce lepiej zrozumiesz skalę i rozmieszczenie konstelacji na nocnym niebie. Ciesz się obserwowaniem wspaniałych modeli 3D konstelacji, odwróć je do góry nogami, czytaj ich historie.

Znajdź i zbadaj obiekty głębokiego nieba, takie jak deszcze meteorów, mgławice planetarne, gromady gwiazd itp. A tryb nocny sprawi, że obserwowanie gwiazd w nocy będzie bardziej komfortowe.

Star Walk 2 Ads+: Konstelacje

Bezpłatną wersje aplikacji Star Walk 2 Ads+: Konstelacje pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska