Zynn to klon TikToka, który płacąc za oglądanie filmów zdobywa popularność!

W maju, w sklepach z aplikacjami pojawiła się aplikacja Zynn, która jest nowym klonem popularnego TikToka – płacąc użytkownikom za oglądanie filmików wyprzedził w sklepie App Store swój pierwowzór!

Zynn - klon aplikacji TikTok płaci użytkownikom za aktywności w aplikacji

Aplikacja TikTok ma nowego konkurenta o nazwie Zynn – to klon TikToka niemal pod każdym względem, którego wyróżnia jedna kluczowa funkcja – płaci użytkownikom za rejestrację, oglądanie filmów i przekonanie innych do pójścia w ich ślady. Aplikacja została uruchomiona na początku maja, jak zauważył serwis Mashable, jest teraz najpopularniejszą bezpłatną aplikacją w sklepie App Store i w pierwszej dziesiątce w Google Play Store.

Zynn jest w pełni klonem TikToka. Główny interfejs jest identyczny i obie aplikacje służą do oglądania krótkich filmików. Wielkim To co odróżnia Zynn od swojego pierwowzoru jest licznik ze znakiem dolara ? , który widoczny jest nad każdym filmem na Zynn. Podczas oglądania filmów licznik czasu się wypełnia i daje punkty, które później można wymienić na gotówkę lub karty podarunkowe.

Przyznaję, że nie testowałem, czy to działa, ale kilka osób opublikowało filmy na YouTubie pokazujące pokwitowania płatności (ZYNN App Update: How I Made Over $1000 In 24 Hours From An App!!! Payment Proof czy Zynn App Payment Proof Earn Money On Your Phone Today!).

Zynn oferuje pieniądze za rejestrację i namówienie innych do zarejestrowania się w aplikacji. Celem jest jednak zwiększenie dochodów z reklam, bowiem Zynn wypłaca znacznie mniej użytkownikom niż zarabia na reklamach.

Aplikacja nie pojawiła się znikąd, pomimo że może wyglądać jak fałszywka. Jak poinformował wczoraj serwis The Information, Zynn jest kolejnym klonnem rywalizacji o aplikacje wideo w Chinach. Twórca Zynn Kuaishou, to dobrze finansowany startup, który prowadzi jedną z największych aplikacji wideo w tym kraju. Ta aplikacja ustępuje tylko Douyinowi, chińskiej wersji TikToka.

Zynn (klon aplikacji TikTok) na szczycie najpopularniejszych aplikacji w App  Storze w USA

Według doniesień startup Kuaishou użył tej samej techniki pozyskiwania widzów za pieniądze za rozwój w Chinach. Firma ostatecznie utrzymuje się ze sprzedaży reklam, o ile więcej zarabia pieniędzy, niż ich wypłaca. W USA aplikacja Zynn nie wyświetla obecnie reklam, a w Polsce nie jest nawet dostępna w sklepie App Store.

Kuaishou otrzymał niedawno dofinansowanie o wartości 2 miliardów dolarów od Tencent, chińskiego giganta technologicznego stojącego za WeChat. Według informacji podanych przez The information w grudniu zeszłego roku wynika, że ​​inwestycja miała pomóc Tencentowi „powstrzymać zagrożenie ByteDance”. Ekspansja Kuaishou w USA wydaje się być przedłużeniem tego celu, ponieważ firma stosuje tę samą strategię, aby przejąć ByteDance i znaleźć liczące się miejsce na rynku.

Po lewej – Zynn, po prawej – TikTok:

po lewej: Zynn, po prawej: TikTok

Dlaczego „Zynn” zyskuje tak dużą popularność?

Zynn wydaje się rosnąć tak szybko z kilku powodów. Oczywiście użytkownicy mogą oglądać filmy i zyskiwać za to pieniądze (nawet 0,12 USD, oglądając filmy przez kilka minut). Ale aplikacja ma również program polecający, w którym użytkownicy są wynagradzani za zachęcanie innych do samodzielnego zarejestrowania się i korzystania z usługi, co prawdopodobnie znacznie przyczyniło się do jej rozpowszechnienia.

Duży baner w aplikacji obiecuje 110 USD, jeśli użytkownikowi uda się namówić do rejestracji 5 osób (z drobnym drukiem, że większość tych pieniędzy dotrze tylko wtedy, gdy polecane osoby będą nadal regularnie korzystać z aplikacji).

Usługa została również wstępnie zasilona filmami, ponieważ może pobierać treści od Kuaishou. Według The Information filmy w Zynn pochodzą „teraz” głównie z Kuaishou.

Nagrody pieniężne w aplikacji Zynn

Czy rejestracja w „Zynn” jest bezpieczna?

Podobnie jak TikToku, aplikacja po uruchomieniu od razu odtwarza film. Jeśli chcesz zdobyć nagrody, musisz się zarejestrować. Aby się zarejestrować, musisz przekazać Zynn jakieś dane osobowe. Nie ma możliwości utworzenia konta bezpośrednio w Zynn, na przykład przez e-maila – musi być powiązane z inną usługą: Google, Facebook, Twitter lub twoim numerem telefonu.

Jeśli spróbujesz połączyć swoje konto Google z Zynn i odmówisz udostępnienia swoich danych , to rejestracja się nie powiedzie. Aby w miarę anonimowo się zarejestrować, można skorzystać z numeru Google Voice. Nie spowoduje to, że aplikacja poprosi o dostęp do kontaktów, ale będzie znała (fałszywy) numer telefonu. Aplikacja prosi również o dostęp do lokalizacji podczas procesu rejestracji, ale nadal pozwala kontynuować, jeśli odmówimy. Aby wypłacić nagrody, trzeba oczywiście połączyć z aplikacją swoje konto PayPal.

źródło: The Verge