Wydarzenie zapowiadające Androida 11 anulowane z powodu protestów w USA

Ze względu na wydarzenia społeczne w USA, Google postanowiło anulować wydarzenie „Android 11 The Beta Lauch Show” – w obecnej sytuacji ciężko podać konkretny termin.

Anulowane wydarzenie #Android11: The Beta Launch Show z 3 czerwca 2020 roku

Zaplanowane na 3 czerwca 2020 roku wydarzenie związane z premierą systemu Android 11 zostało anulowane. Google nazywa to opóźnieniem, ale rzeczywistość jest taka, że ​​wszelkie na plany Google’a dotyczące uruchomienia nowej wersji systemu mobilnego wpłynęły ogólnokrajowe protesty obywateli z powodu śmierci George’a Floyda z rąk policji w Minnesocie na początku tego tygodnia. Chociaż Google nie wymieniło w swoim komunikacie wyraźnie protestów jako przyczyny opóźnienia, wydźwięk zamieszczonego tweeta na oficjalnym profilu @AndroidDev jest oczywisty.

Z przyjemnością informujemy o systemie Android 11, ale teraz nie czas na świętowanie. Odraczamy wydarzenie z 3 czerwca i wydanie wersję beta. Wkrótce wrócimy z informacjami na temat Androida 11.@AndroidDev

Ikona Android Developers

Google odwołało już z powodu pandemii koronawirusa swoje coroczne wydarzenie Google I/O 2020, gdzie Android 11miał być po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany. Chociaż wydaje się to niewielkie w świetle bardzo dużych wydarzeń, które mają miejsce w tym kraju w tej chwili, odwołania ważnych wydarzeń Google’a w 2020 r. są naprawdę bez precedensu. Od czasu, gdy Hurricane Sandy spowodował odwołanie premiery Galaxy Nexus w 2012 roku – tegoroczne plany firmy wyjątkowo nie idą po jej myśli.

Google prawdopodobnie przełoży Android 11 Beta Launch Show jeszcze raz, chociaż w tym momencie trudno nawet spekulować na kiedy. Nie jest jeszcze jasne, co to oznacza dla nadchodzącego smartfona Pixel 4a, który został już znacznie opóźniony, ponieważ w dużej mierze oczekiwano, że zostanie ogłoszony na Google I/O kilka tygodni temu.

Jak tylko dowiem się więcej na temat wydarzenie, dam Wam znać, , ale na razie Android 11 prawdopodobnie nie jest najpilniejszym tematem w Stanach Zjednoczonych, co jest zrozumiałe. Google nie chce udawać, że wszystko jest jak zwykle (jakby COVID- 19 się już skończył), podczas gdy naród boryka się z intensywnymi i kontrowersyjnymi kwestiami.

źródło: Android Developers via Android Police