Możesz aktywować Allegro Smart! za darmo jeszcze do 18 czerwca!

Serwis Allegro przedłużył o kolejny miesiąc program darmowych dostaw Smart!, dzięki któremu Polacy zaoszczędzili już 200 mln zł na kosztach dostawy!

Kobieta korzystająca z Allegro Smart! na smartfonie

Ponad 2 miliony Polaków korzysta już z darmowych dostaw z Allegro Smart! – inicjatywy Allegro pomagającej klientom bezpiecznie kupować i oszczędzać pieniądze podczas pandemii koronawirusa. Liczba Polaków, którzy korzystali z miesięcznego Allegro Smart! za darmo podwoiła się w ciągu miesiąca, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł. Allegro przedłużyło akcję na kolejny, już trzeci miesiąc.

Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. zł na dostawach.

Dzięki przedłużeniu akcji wszyscy klienci wciąż mogą bez kosztów skorzystać z pakietu nielimitowanych dostaw Allegro Smart! do 18 czerwca i cieszyć się darmowymi dostawami do 18 lipca. Klienci mogą aktywować darmowy pakiet miesięczny Allegro Smart! przez specjalną stronę lub po prostu w trakcie zakupów. Obecnym klientom, którzy aktywowali już wcześniej Smart! na Allegro, usługa zostanie przedłużona automatycznie o kolejny miesiąc.

Allegro i ponad sto tysięcy sprzedawców korzystających z platformy odegrały istotną rolę w zapewnieniu Polakom łatwego i szybkiego dostępu do szerokiej gamy produktów w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób. Klienci, którzy skorzystali z akcji w jej drugim miesiącu często kupowali produkty potrzebne w codziennym życiu domowym w działach takich jak Supermarket, Dom i ogród, Dziecko, Uroda i Rozrywka, na przykład:

  • Znacznie wzrosły zakupy w dziale Supermarket. Tutaj klienci chętnie kupowali produkty dla psów (12 sztuk na minutę) i kotów (4 sztuki na minutę), przyprawy do gotowania (ponad 4,5 opakowań na minutę) lub kawy (ponad 5,4 paczki na minutę).
  • Największą popularnością cieszyła się kategoria Dom i ogród, a w niej szczególne zainteresowanie budziły przedmioty do dekoracji ogrodu i akcesoria ogrodnicze, takie jak rośliny (31,5 na minutę), narzędzia i nawozy ogrodnicze (13 na minutę) lub girlandy świetlne (12 na godzinę).
  • Na szczycie listy znalazły się też materiały budowlane do remontu w domach i ogrodach, w tym szczególnie materiały wykończeniowe ścian i dachów. 
  • Klienci bardzo interesowali się też książkami dla dzieci i młodzieży (10 na minutę), grami planszowymi (2,5 na minutę), kursami nauki gry na instrumentach i podręcznikami dla szkół podstawowych i średnich (1 na minutę).
Allegro Smart! – za darmo - aktywacja do 18 czerwca 2020 r.

Bezpłatna dostawa z Allegro Smart! zapewnia również dodatkowe wsparcie sprzedawcom na Allegro, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Powoduje, że ich oferty są bardziej atrakcyjne dla klientów, ich sprzedaż rośnie, dzięki czemu mogą utrzymać dopływ gotówki, zapłacić na czas rachunki i regularnie wynagradzać pracowników.

Wszystkie oferty objęte programem bezpłatnych dostaw Allegro Smart! są odpowiednio oznaczone. Limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze został zniesiony na czas trwania akcji, dzięki czemu można wysłać zakupy do różnych odbiorców, np. do rodziny lub znajomych. Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską na terenie całej Polski.

źródło: Allegro