OPPO zaprasza na Galę Grand Press Photo 2020

Wspierajmy polskich mistrzów fotografii – OPPO, partner kategorii Young Poland, zaprasza na transmisję z gali Grand Press Photo!

Grand Press Photo 2020

Już dzisiaj, w środę 13 maja 2020 roku, poznamy laureatów tegorocznej edycji Grand Press Photo – Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej. OPPO, jako producent smartfonów czynnie zaangażowany w inicjatywy wpierające młode talenty, został nie tylko oficjalnym partnerem wydarzenia oraz Gali, ale również patronem kategorii Young Poland promującej młodych twórców. W ramach partnerstwa marka ogłosi laureatów i ufunduje nagrody rzeczowe. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć na stronach FB Press i Grand Press Photo oraz na Press.pl i Onet.pl.

Young Poland jest najmłodszą kategorią konkursu, która od trzech lat wyławia i promuje uzdolnionych fotografów między 18. a 26. rokiem życia, już rozpoznanych w branży, ale budujących dopiero swoje właściwe portfolio na rynku fotografii prasowej i dokumentalnej.

W tym roku partnerem konkursu i patronem wspomnianej kategorii jest firma OPPO Polska – od lat wspierająca młode talenty, w tym także w dziedzinie fotografii. Podczas oficjalnej Gali, OPPO ogłosi zwycięzców, którzy oprócz uznania i prestiżowego tytułu otrzymają nagrody rzeczowe – najnowsze smartfony z serii Reno3. O wyróżnienia zawalczy pięć osób debiutujących w przedsięwzięciu. Są to uzdolnieni studenci i uczniowie szkół wyższych, których prace zakwalifikowano do dwóch poniższych kategorii:

  • Fotoreportaż:
    • Piotr Szewczyk z Uniwersytetu Warszawskiego
    • Paulina Mazurek z Uniwersytetu Warszawskiego
  • Zdjęcia pojedyncze:
    • Adam Kurlanc z Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie
    • Paulina Mazurek z Uniwersytetu Warszawskiego

Jak i gdzie oglądać Galę Grand Press Photo 2020?

Uroczysta Gala Rozdania Nagród Grand Press Photo 2020 odbędzie się w środę 13 maja 2020 roku i będzie transmitowana na żywo na stronie Press i Grand Press Photo na portalu Facebook oraz na stronie internetowej Press.pl i Onet.pl.

O konkursie Grand Press Photo

Grand Press Photo to najważniejszy w Polsce konkurs przeznaczony dla osób zawodowo związanych z fotografią prasową i dokumentalną, pracujących w redakcjach prasowych i internetowych, jak również agencjach fotograficznych i freelancerów. Co roku prace uczestników oceniają specjaliści w swojej dziedzinie.

W jury zasiadają światowej sławy fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i z zagranicy, natomiast przewodniczącym jest laureat World Press Photo. W tym roku jest nim Pieter Ten Hoopen – zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019. Fotografie na konkurs można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży.

W grupie zdjęć pojedynczych ustanowiono kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże można zgłaszać w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka. Od 2015 funkcjonują dodatkowe kategorie: Projekt dokumentalny i Photo Book, a w 2017 miała miejsce pierwsza edycja Young Poland – dla młodych twórców, startujących w Grand Press Photo po raz pierwszy.

źródło: oppo | Grand Press Photo