#NowyStart w czasie pandemii jest możliwy – darmowe kursy online

Bezpłatny program edukacyjny #nowystart od home.pl pomoże osobom, które w wyniku pandemii straciły pracę lub muszą się przebranżowić i zyskać nowe umiejętności.

#nowystart darmowy program edukacyjny

Pracownicy home.pl od podstaw nauczą programowania, grafiki, marketingu i zasad obsługi klienta. Wesprą także w poszukiwaniu pracy, napisaniu profesjonalnego CV i przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Specjaliści home.pl opracowali cztery kierunki darmowych kursów online w ramach programu #nowystart. Są to:

  • Tworzenie grafiki na potrzeby internetu
  • Programowanie frontend
  • Marketing i social media
  • Zarządzanie telefoniczną obsługą klienta

Każdy z kierunków zostanie uzupełniony programem szkoleń związanych z efektywnym poszukiwaniem pracy i rozwojem kompetencji miękkich. W tym zakresie HR-owcy z home.pl współpracują z firmą doradztwa zawodowego FIT Recruitment.

Aby utrwalić zdobyte umiejętności, uczestnicy po każdej lekcji będą dostawać zadania domowe, a kurs zakończy się zaliczeniem. Pozytywny wynik egzaminu i wysoka frekwencja będą podstawą do wydania certyfikatu i wsparcia w ewentualnym poszukiwaniu zatrudnienia.

Dla kogo jest #nowystart?

Organizatorzy w szczególności zapraszają osoby, które w wyniku pandemii koronawirusa straciły pracę, mierzą się z koniecznością nabycia nowych umiejętności lub chcą wrócić na rynek pracy po przerwie i odpowiednio przygotować się do kontaktu z rekruterami. Program jest skierowany do osób pełnoletnich.

Dlaczego powstał program?

Wiemy, jak trudno jest osobom, które w czasie pandemii straciły pracę lub musiały zawiesić bądź zamknąć swoje firmy – mówi Anna Miśko, dyrektor działu HR w home.pl. – Zastanawialiśmy się, jak możemy im pomóc i doszliśmy do wniosku, że podzielimy się tym, co jest dla nas najcenniejsze – umiejętnościami i doświadczeniem naszych pracowników. Stawiamy przy tym na konkretną, praktyczną wiedzę, którą szybko będzie można wykorzystać w biznesie i codziennej pracy.

Jak się zapisać?

#NowyStart - jak się zapisać?

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej akademia.home.pl/nowy-start do 22 maja (do godz. 23:59). Zajęcia odbywać się będą od maja do września (w zależności od kierunku), popołudniami, raz lub dwa razy w tygodniu, za pośrednictwem platformy webinarowej. Dzięki temu uczestnicy będą mogli porozmawiać z prowadzącymi, zadawać pytania i wzajemnie się poznać.

Wszystkie kursy rozpoczną się od poziomu podstawowego.

  • Wybierz ścieżkę edukacyjną, która Cię interesuje.
  • Sprawdź, czy pasują Ci terminy zajęć.
  • Kliknij Zapisz się i wyślij swoje zgłoszenie.
  • Poczekaj na naszą wiadomość ze szczegółami organizacyjnymi.

Kto będzie uczył?

Kursy poprowadzą praktycy – eksperci pracujący na co dzień w home.pl. Część z nich ma doświadczenie dydaktyczne dzięki zajęciom realizowanym w ramach innych programów edukacyjnych home.pl (homeStarter, Bilet do Rozwoju) oraz prowadzeniu webinarów, w ramach których przeszkolili w roku 2020 ponad 2,5 tys. uczestników.

#NowyStart - lista kursów.

Ile to kosztuje?

Nic, program jest zupełnie darmowy. Nie wiąże się z koniecznością podpisywania żadnych umów ani kupnem produktów lub usług. Celem jest, po prostu, dzielenie się wiedzą w tym trudnym czasie.

źródło: home.pl