Poznaj sekretne życie roślin w „NAMOO”

Poznaj świat botaniki od korzeni aż po owoce na modelach 3D w rozszerzonej rzeczywistości dzięki edukacyjnej aplikacji Namoo.

Namoo App

Często nie zauważamy roślin, póki nie rozkwitną lub nie dadzą owoców, jednak aby do tego doszło, musi wydarzyć się mnóstwo fascynujących rzeczy. Jeśli kiedykolwiek interesowało Cię, jak wygląda proces rozwoju roślin, Namooto aplikacja dla Ciebie. Przedstawia ona cały cykl życia roślin przy użyciu szczegółowych modeli 3D i animowanych wykresów.

Poznawanie roślin z Namoo zaczynamy od czterech podstawowych kategorii: korzeni, pni, anatomii liści oraz kwiatów i owoców. Kategorie dzielą się na mniejsze rozdziały, traktujące o takich zagadnieniach jak czapeczki korzeni, łodygi, komórki roślinne czy fotosynteza.

Interaktywne diagramy aplikacji potrafią tchnąć życie w skomplikowane procesy rozwoju roślin. Przykładowo, kiedy stukniesz w ikonę kwiatka w lewej górnej części ekranu, zobaczysz, jak zapylenie prowadzi do wykształcenia się owocu.

Sprawdź również:

Oglądaj wzrost pni drzew w czasie rzeczywistym dzięki rzeczywistości rozszerzonej (AR)

Terminologia tłumacząca zagadnienia z zakresu botaniki miejscami bywa skomplikowana, ale urzekające animacje sprawiają, że Namoo trafia zarówno do starszych, jak i młodszych odbiorców. W aplikacji znajdziesz też kilka zaskakujących funkcji AR, takich jak możliwość obserwacji wzrostu pnia drzewa w czasie rzeczywistym.

Zrzut ekranu z aplikacji NAMOO

Drzewa i rośliny, które widujemy na co dzień, kryją w sobie znacznie więcej sekretów, niż nam się wydaje. Z Namoo przekonasz się, że świat botaniki to magiczne i fascynujące miejsce.

Aplikacja kosztuje 18,99 zł i dostępna jest do kupienia sklepie App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

[źródło: App Store]