Apple coraz więcej zarabia na usługach (2Q 2020)

Przychody z usług firmy Apple osiągnęły najwyższy w historii poziom i wygląda na to, że ciągle będą rosły.

Dział usług Apple’a, który obejmuje między innymi Apple Pay, Apple Music, iTunes i App Store, osiągnął najwyższy w historii poziom przychodów w drugim kwartale roku obrotowego 2020. Kwartalne przychody Apple’a z usług wzrosły do 13,35 miliardów dolarów w porównaniu z 11,45 miliardami dolarów w zeszłym roku za analogiczny okres

Dyrektor finansowy Apple’a Luca Maestri powiedział podczas konferencji z inwestorami, że firma osiągnęła ogólnie dobre wyniki dzięki rekordowym przychodom w App Store, Apple Music, wideo, usługach w chmurze oraz reklam w wyszukiwarce gier i aplikacji mobilnych App Store.

Firma ma ma obecnie ponad 515 milionów płatnych subskrypcji usług na swojej platformie, o 125 milionów więcej niż rok wcześniej. Niemniej od lat to iPhone jest głównym motorem finansowym Apple’a!


Sprawdź na poniższym wykresie przygotowanym przez serwis Statista, jak rosły przychody z usług Apple’a od 2014 do 2020 roku:

Wzrost przychodów z usług firmy Apple od 1Q 2014 do 2Q 2020

Może Cię zainteresować także:

Bezpłatne naklejki Apple Pay dla sprzedawców

Apple uruchomiło specjalną stronę internetową, przez którą sprzedawcy honorujący płatności Apple Pay mogą zamówić bezpłatne naklejki do oznaczenia swoich sklepów. Apple Pay szybko stało się najczęściej używanym rozwiązaniem mobilnego portfela…

źródło: Statista