Liczba pobrań i wydatki w aplikacjach na iPada odbiły się od dna w 1Q 2020 r.

Liczba pobrań aplikacji na iPada gwałtownie wzrosła w pierwszym kwartale tego roku, spowodowana wzrostem użytkowania tych urządzeń w związku z powszechną kwarantanną.

Liczba pobrań aplikacji mobilnych na iPada od 2013 do 2020 roku na świecie

Według danych zebranych przez serwis Sensor Tower po raz pierwszy od ponad 6 lat liczba pobrań aplikacji mobilnych na iPada przekroczyła 1,1 miliarda na całym świecie. To pierwszy taki wzrost rok do roku od czwartego kwartału 2013 roku i aż 40-procentowy wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku.

Na podstawie opublikowanych danych zdecydowana większość instalacji aplikacji w pierwszym kwartale pochodziła z kategorii Gry i rozrywka, kolejne najpopularniejsze były aplikacje edukacyjne, które osiągnęły rekordowy poziom 105 milionów pobrań na całym świecie.

Poprzedni najlepszy kwartał dla aplikacji edukacyjnych to pierwszy kwartał 2013 roku, kiedy tytuły z tej kategorii osiągnęły 91 milionów. Obecny wzrost, to wynik edukacji z domu w związku z zamknięciem szkół z powodu COVID-19.

Ponadto według kwartalnych globalnych wydatków konsumenckich w aplikacjach na iPada odnotowano największy wzrost rok do roku od czwartego kwartału 2014 roku – aż o 16 procent, przekraczając po raz pierwszy w historii próg 2 mld dolarów w pierwszym kwartale roku. Około 76 proc. tych pieniędzy, czyli około 1,6 miliarda dolarów, wydano na same gry mobilne.

Wydatki kwartalne na aplikacje mobilne na iPada od 2013 do 2020 r.

Jeśli chodzi o iPhone’a, liczba instalacji aplikacji wzrosła o 24 proc. rok do roku w porównaniu do poprzedniego kwartału, w porównaniu do 40 proc. wzrostu odnotowanego dla iPada – częściowo ze względu na zwiększoną przydatność iPada jako samodzielnego komputera stacjonarnego w domu, szczególnie wśród młodszych domowników.

Może Cię zainteresować także:

CNET 100 – styczeń 2014

Drugie zestawienie serwisu c|net: CNET 100 – styczeń 2014, tym razem na podium Samsung Galaxy S4. Serwis c|net zbudował listę produktów, które są liderami w swojej kategorii i…

Najbogatsi ludzie z branży nowych technologii

Lista 100 miliarderów z branży technologicznej jest imponująca – zobacz, kto dysponuje największym majątkiem? Tygodnik Forbes opublikował w tym tygodniu raport 100 najbogatszych ludzi z branży nowych technologii….

źródło: MacRumors via Sensor Tower