Gdzie Netflix odnotował największe wzrosty w 1Q 2020 roku?

Sprawdź, w których częściach świata przybyło najwięcej użytkowników najpopularniejszej usłudze streamingowej z filmami i serialami na życzenie!

Gdzie Netflix odnotował największe wzrosty na świecie w 1Q 2020 roku?

Najnowszy raport Netfliksa dotyczący zysków za pierwszy kwartał 2020 roku daje inwestorom wgląd w to, gdzie największa na świecie usługa przesyłania strumieniowego rozwijała się najszybciej w ostatnich latach, a także ujawnia średni przychód na użytkownika w różnych regionach.

Nic dziwnego, że znaczna część wzrostu liczby subskrybentów Netflix pochodzi z rynków międzynarodowych, ponieważ wskaźniki adopcji w Ameryce Północnej są już dość wysokie. W ciągu 12 miesięcy zakończonych na 31 marca 2020 roku usługa streamingowa zyskała 34,1 mln płatnych subskrybentów na całym świecie, z czego 30,7 mln pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) stanowiły razem najważniejszy rynek wzrostu dla Netfliksa w ciągu ostatniego roku, a baza abonentów wzrosła z 42,5 do 58,7 miliona w tym regionie. Tymczasem udział serwisu Netflix w rejonie Azji i Pacyfiku pozostaje stosunkowo niewielki, z „tylko” 19,8 mln użytkowników.

Sprawdź również:

Lider rynku streamingu wideo (VOD) jest obecnie dostępny w ponad 190 krajach, z wyjątkiem Chin, Korei Północnej i Syrii.Średni miesięczny przychód na abonenta jest najwyższy w Ameryce Północnej i wynosi 13,09 USD, a następnie w regionie EMEA (10,40 USD), Azji i Pacyfiku (8,94 USD) i Ameryce Łacińskiej (8,05 USD).

[źródło: Statista | Netflix]