Gdzie był największy przyrost użytkowników Netflixa w 2019 roku

Sprawdź pierwsze oficjalne dane serwisu Netflix na temat wzrostu liczby subskrybentów w poszczególnych regionach świata – stan na 3Q 2019 roku.

Wzrost liczby użytkowników serwisu Netflix według regionu w 3Q 2019 r.
Wzrost liczby użytkowników serwisu Netflix według regionu w 3Q 2019 r.

Netflix po raz pierwszy w tym tygodniu ujawnił informacje o strukturze geograficznej bazy swoich użytkowników. Raport (PDF), złożony w SEC w poniedziałek, daje inwestorom wgląd w to, gdzie największa na świecie usługa przesyłania strumieniowego rozwijała się najszybciej w ciągu ostatnich dwóch lat, a także wyszczególnia średni przychód na użytkownika w różnych regionach.

Nic dziwnego, że znaczna część wzrostu liczby subskrybentów Netflix pochodzi z rynków międzynarodowych, ponieważ wskaźniki adopcji w Ameryce Północnej są już dość wysokie. Między końcem trzeciego kwartału 2017 roku a końcem trzeciego kwartału 2019 roku usługa VOD – Netflix zdobyła 54,3 miliona płatnych abonentów na całym świecie, z których 44 miliony znajdowały się poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

EMEA była najważniejszym rynkiem wzrostu dla serwisu Netflix w ciągu ostatnich dwóch lat, a baza abonentów zwiększyła się w tym regionie ponad dwukrotnie z 23,1 do 47,4 miliona. Tymczasem udział Netflixa w Azji i Pacyfiku pozostaje stosunkowo niewielki, z zaledwie 14,5 mln subskrybentów na dzień 30 września 2019 r. Lider rynku transmisji strumieniowych jest obecnie dostępny w ponad 190 krajach, z wyjątkiem Chin, Korei Północnej i Syrii.

Średni miesięczny przychód na abonenta jest najwyższy w Ameryce Północnej i wynosi 11,16 USD, a następnie w regionie EMEA (10,45 USD), Azji i Pacyfiku (9,33 USD) i Ameryce Łacińskiej (8,19 USD).

Może Cię zainteresować także:

Z Netflixa korzysta już 158 mln użytkowników (3Q 2019)

źródło: Statista – Where Netflix’s Growth Comes From