Detektywistyczna gra planszowa „Scotland Yard” na smartfonach

Kultową grę planszową Ravensburgera pod tytułem „Scotland Yard” pobierzesz na iPhone’a i iPada oraz urządzenia z systemem Android.

Gra mobilna „Scotland Yard” (Ravensburger)

Gra mobilna Scotland Yard to cyfrowa wersja wielokrotnie nagradzanej gry planszowej – otrzymała miedzy innymi  tytuł „Gra roku” 1983 („Spiel des Jahres“ 1983). Od momentu powstania ponad 35 lat temu Scotland Yard sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Mało kto wie, że gra, z której korzystają miliony ludzi na świecie, jest dostępna jako uniwersalna aplikacja na iPada i iPhone’a oraz urządzenia z systemem Android (smartfony i tablety).

O czym jest gra „Scotland Yard”?

Scotland Yard poszukuje Mister X (Pan X). Czy wpadnie on w nocnym Londynie w sieć swoich prześladowców? W jaki sposób będzie próbował umknąć Mister X? Czy detektywi zdołają wpaść na jego ślad? Wspólnie – w odpowiednim czasie, na odpowiednim miejscu – mają szansę! Przy użyciu autobusu, metra i taksówek, Mister X próbuje uciec prześladowcom.

Jeden z graczy to Mister X, pozostali są detektywami. Dobra taktyka i nieco szczęścia są atrybutami koniecznymi do tej gry. Komu się uda schwytać Mister X (Pana X) zanim się ponownie ulotni?

Klasyczna gra detektywistyczna „Cluedo” na smartfony

Jest to jedna z lepszych planszowych gier towarzyskich, przeznaczona dla 2-6 graczy. Wielka, dokładna plansza przedstawia miasto z siecią połączeń autobusowych, metra, przystankami autobusów i taksówek.

Jeden z graczy wciela się w tajemniczego Pana X, który ucieka po mieście poruszając się w swojej turze, podczas gdy reszta graczy nie wie gdzie się znajduje i dokąd podąża. Następnie pozostali gracze, w porozumieniu ze sobą, próbują wykorzystać najlepiej jak umieją swoje zasoby biletów na różne środki komunikacji, aby złapać Pana X. Trzeba nieźle pogłówkować, by zaplanować skuteczną obławę! Dobra taktyka i nieco szczęścia są atrybutami koniecznymi do tej gry.

Sprawdź również: Gra mobilna „Monopoly”

Najważniejsze funkcje wersji mobilnej gry „Scotland Yard”:

  • zupełnie nowe ustawienie Londynu w nocy,
  • rozgrywka dla 3- 6 graczy,
  • ostra jak brzytwa grafika HD,
  • tryb dla pojedynczego gracza,
  • tryb wieloosobowy z czatem głosowym: lokalnie, przez Wi-Fi lub Bluetooth (maksymalnie 3 graczy) i online (Game Center),
  • uniwersalna aplikacja (Game Center Multiplayer z urządzeniami iPad i iPhone),
  • interaktywny, przyjazny dla użytkownika samouczek,
  • łatwe do zrozumienia instrukcje zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.
Zrzut ekranu z gry mobilnej „Scotland Yard”
Zrzut ekranu z gry

Jeśli chcesz wyruszyć w niekończąca się zabawę z rodziną i przyjaciółmi w poszukiwaniu Pana X, możesz kupić grę Scotland Yard na iPhone’a lub iPada (19,99 zł) oraz smartfony z systemem Android (26,99 zł):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play