„Are You Proud?” dokument o ruchu Pride w UK

Film dokumentalny „Are You Proud?” Ashleya Joinera próbuje być hołdem dla ruchu LGBT, ale czasem staje się dla niego wygodny.

Film dokumentalny „Are You Proud?” opowiada historię ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Zawarte w nim materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, aktywistów i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Teraz można go obejrzeć online w serwisie streamingowym Outfilm.

Mimo, że film opowiada „Are You Proud?” opowiada brytyjską historię, to porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ a także ogóle prawa człowieka i aktualne zagrożenia, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.

Kilka lat temu mama mojego partnera zapytała, czy wybieram się na Pride. Odpowiedziałem, że nie. Nie czułem nic wspólnego z tym, czym Pride wydawał mi się być. Wówczas ona odpowiedziała, że nie znam swojej historii. I miała rację. Odkrywanie naszej historii pozwoliło mi zrozumieć, skąd wziął się mój strach i wstyd, kiedy byłem młodym gejem. Wiedziałem, że muszę zrobić ten film, żeby inne osoby LGBT+ nie musiały czuć tego samego – powiedział reżyser filmu Ashley Joiner.

Może Cię zainteresować także: Aplikacja Outfilm z filmami i serialami LGBTQ+ na iOS-a i Androida

Film dostepny jest do wypożyczenia na platformie streamingowej Outfilm, w cenie 9,90 zł lub w ramach miesięcznej subskrypcji.

[źródło: Outfilm]