PocketBook Color już niedługo!

Szwajcarski producent czytników e-booków zapowiedział przełomowy czytnik PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem!

PocketBook Color

Zadebiutuje już na początku wakacji 2020 roku!

PocketBook oficjalnie poinformował, że kończy prace nad innowacyjnym 6-calowym czytnikiem z kolorowym wyświetlaczem E Ink Kaleido™. Tym samym czytnik PocketBook Color będzie jednym z pierwszych dostępnych na rynku modeli z technologią e-papieru E Ink Print Color. Dzięki nowej technologii będziemy mogli czytać komiksy w wersji elektronicznej na czytniku, bez utraty ich kolorowego uroku.

Najowocześniejsza technologi wyświetlacza czytnika PocketBook Color nada nowej jakości e-czytaniu, oferując dodatkowe możliwości kontaktu z literaturą. Technologia, w jakiej został wykonany ekran pozwala na wyświetlenie 4096 kolorów o łagodniejszym odcieniu niż w przypadku ekranów LCD czy OLED. Podobnie jednak jak poprzednie wersje, kolorowy wyświetlacz jest bezpieczny dla wzroku, a standardowy biało-czarny tekst pozostanie wyraźny i czytelny dzięki rozdzielczości 300 dpi.

Zapowiedziany właśnie PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem jest znacznie bardziej zaawansowany niż czytnik firmy z 2012 roku także wyposażony w kolorowy wyświetlacz (wykonany w technologii E Ink Triton™) i z przednim podświetleniem. Od tego czasu technologia e-papieru jest dużo bardziej zaawansowana, więc powinniśmy dostać całkiem nowe doświadczenia e-czytania.

Dla kogo PocketBook Color?

Jak będzie? Trudno powiedziec, ale wszystko wskazuje na to, że produkt z pewnością zyska uznanie miłośników komiksów, którzy chcieliby zabrać ze sobą całą bibliotekę komiksów w wersji cyfrowej.

E-booki nigdy dotąd nie były tak atrakcyjne dla młodych czytelników. Zamiast nudnych monochromatycznych stron, PocketBook Color ma prezentować na swoim kolorowym wyświetlaczu ilustracje, które wywołają wiele emocji i pomogą ćwiczyć spostrzegawczość.

Jeżeli ekran czytnika okaże się rzeczywiście dobrą alternatywą dla papieru, to podręczniki, instruktarze, albumy, książki medyczne czy literatura biznesowa będą mogły w jeszcze bardziej dokładny sposób przenosić istotne treści, stając się bardziej przystępne dla wszystkich.

Czytnik PocketBook Color

Prezentowane w kolorach zdjęcia, grafy, wykresy, diagramy, mapy czy ilustracje zgodnie z zamysłem autorów mają na czytniku odwzorowywać zawarte w nich informacje. Ponadto ze względu na długi czas pracy urządzenia na baterii, PocketBook Color ma być doskonałym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz osób, które dążą do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich kompetencji zawodowych.

E-komiksy i e-prasa dostaną drugie życie?

Jednak to dla wielbicieli komiksów PocketBook Color może okazać się największą frajdą! Powinien on ucieszyć swoimi barwami także abonentów elektronicznych czasopism.

Bohaterowie i złoczyńcy obrazkowych historii wyświetlanych na ekranie mają odzyskać prawdziwy koloryt, a reportaże i zdjęcia prezentowane w kolorowych magazynach przekazać czytelnikom wszystkie odcienie rzeczywistości.

Kiedy PocketBook Color trafi do sprzedaży?

Czytnik PocketBook Color ma trafić do sprzedaży na początku tegorocznych wakacji, a cena oraz szczegóły specyfikacji zostaną podane w późniejszym terminie.

[źródło: PocketBook Polska]