Wszyscy użytkownicy PS4 mogą teraz odebrać 2 gry za darmo!

W ramach nowej inicjatywy „Play At Home”, od 15 kwietnia do 5 maja 2020 roku, każdy właściciel konsoli PlayStation 4 może bezpłatnie pobrać dwa świetne tytuły.

Play at Home – nowa inicjatywa Sony Playstation

Sony już od dawna rozdaje dwie bezpłatne gry (lub więcej) miesięcznie wszystkim członkom subskrypcji PlayStation Plus. To uczciwe podejście, aby abonament w wysokości 240 zł rocznie był opłacalny – często pojawiają się promocje i zniżki na subskrypcję, którą można kupić znacznie taniej. Każdy zakup nowej subskrypcji dodaje się po okresie obecnie trwającego! Można zatem zakupić rok dostępu w promocji i zostanie od dodany do daty końcowej Twojego obecnego okresu.

Takie podejście pomaga także użytkownikom budować biblioteki gier i odkrywać nowe gry, których nigdy by nie kupiliby. Teraz, po raz pierwszy w historii, Sony rozdaje każdemu użytkownikowi dwie gry, niezależnie od tego, czy jest subskrybentem PlayStation Plus. Od środy 15 kwietnia 2020 roku, firma rusza z nową inicjatywą o nazwie Play at Home.

Na oficjalnym blogu Sony czytamy: W czasach zachowania dystansu społecznego i przesiadywania w domach, fani PS4 zaczęli znacznie częściej grać dla chwil wytchnienia, zabicia czasu i przyjemności. W podziękowaniu dla wszystkich, którzy robią wszystko, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się pandemii, Sony Interactive Entertainment z przyjemnością ogłosiło inicjatywę Play At Home.

Darmowe gry będzie można pobrać do 5 maja 2020 roku z oficjalnego sklepu PlayStation Store na konsoli lub dodac do biblioteki na komputerze, aby zainstalować je później – w dowolnym momencie. Ważne jest aby zakupić je za 0 zł – tylko wtedy tytuły zostaną dodane do Twojej kolekcji i pozostaną już tam na zawsze.

Program Play at Home składa się z dwóch części

Pierwsza, to wspomniane dwie darmowe gry dla wszystkich właścicieli PlayStation 4. Technicznie rzecz biorąc, są to cztery gry, ponieważ w jednym z gratisów jest Kolekcja Nathana Drake’a, która składa się z pierwszych trzech przygód serii Uncharted Naughty Dog zremasterowanej na PlayStation 4 – te tytuły można było pobrać za darmo w styczniu tego roku w ra,ach subskrypcji PS Plus.

Drugi tytuł to Journey (pol. Podróż™) od Thatgamecompany. Użytkownicy w Niemczech i Chinach mają nieco inną ofertę i otrzymają Knack 2 zamiast Kolekcji Nathana Drake’a.

Druga część programu to fundusz pomocowy dla niezależnych studiów, które mogą borykać się z trudnościami finansowymi podczas kryzysu gospodarczego w USA, związanego z pandemią. Sony przeznaczyło 10 milionów dolarów na pomoc indywidualnym programistom w tworzeniu zawartości na PS4. Nie podano szczegółowych informacji na temat sposobu ubiegania się o kwalifikację i skorzystania z funduszu, ale wkrótce zostanie podanych więcej informacji.

Ważne! Darmowe gry są dostępne tylko przez ograniczony czas. Pamiętaj, że jeśli jeszcze ich nie masz, odbierz je między 15 kwietnia a 5 maja 2020 roku w PlayStation Store (linki znajdziesz poniżej. Po wykupieniu są one Twoją własnością już na zawsze, w przeciwieństwie do gratisów z PS Plus, w które można grać tylko wtedy, gdy subskrypcja jest aktywna!

Tytuły znajdują się w sklepie Playstation Store:

  • Uncharted™: Kolekcja Nathana Drake’a – cena regularna to 79 zł
  • Podróż™ (tyt. oryg. Journey) – cena regularna to 63 zł

Poczekaj aż pojawi się promocja za 0 zł!

[źródło: PlayStation Blog Europe]