Darmowy dostęp do aplikacji „Scottie Go! Dojo” dla uczniów!

Aplikacja „Scottie Go! Dojo” do nauki programowania dostępna za darmo dla szkół i uczniów korzystających z edukacji zdalnej.

Scottie Go! Dojo (aplikacja/gra mobilna do nauki programowania dla dzieci)

BeCREO Technologies, twórcy światowego hitu Scottie Go!, pierwszej na świecie gry do nauki programowania, łączącej kartonowe klocki do układania kodu z darmową aplikacją na platformy mobilne, bezpłatnie udostępniają szkołom i uczniom korzystającym z edukacji zdalnej platformę i aplikację Scottie Go! Dojo. Uczniowie i nauczyciele mogą teraz sami wydrukować zestaw klocków do nauki programowania, oraz korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji Scottie Go! Dojo i Platformy Scottie Go! w domu.

Wystarczy, że chętni zarejestrują się na stronie Scottie Go! Dojo , a otrzymają darmowy kod licencyjny do platformy oraz dostęp do aplikacji Scottie Go! Dojo.  Ponadto, każdy użytkownik będzie mógł wydrukować zestaw 109 papierowych klocków do układania kodu, co umożliwi rozpoczęcie efektywnej pracy zdalnej przez nauczycieli i uczniów, lub realizację nauki programowania w edukacji domowej. 

Scottie Go! Dojo to wyjątkowy kreator zadań dla sympatycznego kosmity Scottiego i innych bohaterów z edukacyjnej serii gier Scottie Go!. Kreator łączy w sobie możliwość pracy zdalnej z wykorzystaniem Platformy, aplikacjioraz wydrukowanych klocków do nauki programowania. 

Scottie to wyjątkowy kosmita – wyróżnia go zwłaszcza talent do znajdowania się w samym środku niesamowitych zdarzeń. Teraz ten sympatyczny bohater oddaje swoje kolejne przygody całkowicie za darmo w ręce uczniów i nauczycieli. W aplikacji mobilnej Scottie Go! Dojo można dowolnie dobierać Scottiemu miejsca, przeszkody oraz projektować drogę, którą będzie musiał przebyć.

Scottie Go! Dojo - jak to działa?

Dzięki temu ma on możliwość doboru konceptów programistycznych oraz umiejętności, których chce nauczyć np. na danych zajęciach lub podczas rozwiązywania zadań dodatkowych w domu. Dlatego aplikacja ta stanowi doskonałą podstawę do stworzenia własnego materiału dydaktycznego i wykorzystywania go podczas lekcji, kółek zainteresowań, zajęć wyrównawczych lub do nauki w domu. 

Gra edukacyjna Scottie Go!, którą stworzyli Polacy, od kilku lat szturmem zdobywa świat. Od początku marca  kilkadziesiąt szkół podstawowych w Polsce i Hongkongu pracuje już z Scottie Go! Dojo, podczas gdy kilka innych krajów wdraża to rozwiązanie. Scottie Go! dostępny jest w 83 krajach w 21 wersjach językowych.

Najważniejsze funkcje gry do nauki programowania „Scottie Go! Dojo”:

  • nauka podstaw programowania poprzez kreatywną zabawę,  
  • dowolne tworzenie i modyfikacja zadanń oraz planowanie ich rozwiązań,  
  • wspomaganie rozwoju logicznego oraz matematycznego myślenia,  
  • wspomaganie rozwoju myślenia kreatywnego oraz krytycznego, 
  • zadawanie uczniom ciekawych i kreatywnych prac domowych, 
  • tworzenie własnego materiału dydaktycznego oraz quizów, konkursów i „zawodów w kodowaniu”, służących ewaluacji wiedzy i postępów.

Dzięki Scottie Go! Dojo każdy ma możliwość tworzenia oraz modyfikowania własnych zadań. Nowo stworzoną planszę można udostępnić za pomocą kodów QR. Do projektowania zadań dostępne są wszystkie typy obiektów i środowisk z aplikacji Scottie Go! Edu i nie tylko! 

Uwaga: Praca z aplikacją wymaga założenia konta na Platformie Scottie Go! – portal.scottiego.com. Do rozwiązywania zadań w aplikacji Scottie Go! Dojo potrzebne są specjalne klocki zawarte w zestawach Scottie Go! Zestawy można teraz także samodzielnie wydrukować.

Scottie Go! Dojo – samodzielny druk klocków

Darmowy dostęp do kreatora zadań możliwy jest do 31 sierpnia 2020 r. 

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Informacje na temat gry, przykładowe zadania, instrukcje oraz zasady darmowej licencji dostępne są na stronie internetowej projektu.

[źródło: Scottie Code]