Harmonogram cyklu „UL z książkami” (13-19 kwietnia)

Sprawdź najnowszą agendę wirtualnych spotkań literackich z cyklu„UL z książkami”, które obejrzysz na żywo na Facebooku!

„UL z książkami” na Facebooku

Unia Literacka obiecała, że dopóki musimy siedzieć w domach, codziennie będzie zaglądać do naszych domu – i jak dotąd słowa dotrzymano. W kolejnym tygodniu spotkań autorskich, w „ULu z książkami” codziennie o 18.00 literatki i literaci specjalnie dla fanów literatury czytają, rozmawiają i niezmiennie pytają „czy już widać?” – w tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. 

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie nagrania lądują na facebookowym profilu Unia Literacka.

Występy oczywiście darmowe, ale jeśli ktoś może i chce, to cały czas prowadzona jest zrzutka dla pisarek i pisarzy najbardziej dotkniętych przez epidemię: zrzutka.pl/7y7brm.

Zobacz także:

? UL Literacki – harmonogram od 13 do 19 kwietnia 2020 r.

poniedziałek 13 kwietnia
Joanna Bator

Drodzy Czytelnicy! Pojedziecie ze mną z powrotem na „Piaskową Górę” i do „Chmurdalii”? Droga powiedzie przez rogatki „Gorzko, gorzko”.

wtorek 14 kwietnia
Stanisław Łubieński

Moja nowa książka pod wiele mówiącym tytułem „Książka o śmieciach” powinna być już w księgarniach. Ale jak my wszyscy czeka na lepszy czas. Trochę o niej opowiem i przeczytam rozdział pt. „Tajemnica żaby”.

środa 15 kwietnia
Jakub Szamałek

Zapraszam do posłuchania fragmentu książki, która ukaże się tej jesieni. Rzecz traktuje o Sztucznej Inteligencji, ale nie takiej z filmów science-fiction, gdzie zawsze przybiera postać kobiety o niebieskiej skórze i niebiańskim głosie, tylko tej, która jest tu i teraz – i już zmienia nasze życie. Ale! To nie literatura faktu, tylko thriller, będą więc emocje, momenty i trupy (no, jeden). Książka nosi tytuł „Gdziekolwiek Spojrzysz” i stanowi trzeci i ostatni tom trylogii „Ukryta sieć” (ale można z powodzeniem słuchać bez znajomości poprzednich tomów). Do usłyszenia!

czwartek 16 kwietnia
Krystyna Lars

Proponuję Państwu wysłuchanie Rozmyślań na obecną chwilę na temat tego, co Najważniejsze: na temat duszy i miłości ujętych w formę wiersza…

piątek 17 kwietnia
Katarzyna Tubylewicz

Poczytam fragmenty mojej nowej książki „Bardzo zimna wiosna”, opowiem o kryzysie w szwedzkiej policji, i jak to się stało, że wiem na ten temat tak dużo. Będę mówić długo i krytycznie o słabościach szwedzkiego państwa opiekuńczego oraz o różnych ciemnych stronach Bullerbyn, a potem opowiem, jak bardzo mi Szwecja imponuje w czasie kryzysu koronawirusa, i jak trudno jest tej Szwecji nie kochać.

sobota 18 kwietnia
Anna Dziewit-Meller

Fragmenty „Dam, dziewuch dziewczyn” czyli opowieści o dzielnych bohaterkach przeszłości w interpretacji autorki :). Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie i zapodajcie im mocną dawkę dobrego feministycznego przekazu w duchu girl power. Dla dziewczynek i dla chłopców.

niedziela 19 kwietnia
Joanna Fabicka

Halo, halo! Zapraszam wszystkie dzieci: młode i te całkiem stare. Opowiem Wam o swojej ulubionej bohaterce Rutce, o dzieciństwie na styku żwirowni i stawów, w których cztery razy się topiłam. Pokażę Wam swoje ulubione książki dla dzieci i specjalnie dla Was zajrzę do zapomnianych szuflad, by przeczytać niepublikowane wiersze: szczupłe i nieco szersze.

[źródło: Unia Literacka]