Telegram oficjalnie w polskiej wersji językowej

Komunikator Telegram doczekał się oficjalnego tłumaczenia i dostępny jest już w sklepach z aplikacjami po polsku.

Komunikator „Telegram oficjalnie” po polsku

Dzięki nieustannej pracy nad tłumaczeniami oraz chęci polskich użytkowników korzystania z lokalnej wersji, komunikator mobilny Telegram na urządzenia z systemami iOS i Android posiada od dzić oficjalne tłumaczenie na język polski. Po aktualizacji aplikacji, powinna ona automatycznie ustawić język zgodny z językiem systemu. W przeciwnym razie można go zmienić w Ustawieniach aplikacji.

Kanał oraz grupa polskich tłumaczy Telegrama będą nada prowadzone, aby dostarczać społeczności ciekawe i najnowsze informacje „z pierwszej ręki” na temat Telegrama.

Osoby zaangażowane w tłumaczenie i wprowadzenie oficjalnej wersji w języku polskim pracowali przez 3 lata i teraz mogą być dumni ze swojej pracy, a użytkownicy wdzięczni, że mają wybór ojczystego języka w aplikacji.

Może Cię zainteresowac także:

Kanał Telegram Polska powstał 19 stycznia 2017 roku i został założony przez użytkownika o nicku Dany, który utworzył adres t.me/popolskutelegram.

Wolontaryjne starania Dany’ego i Sebastiana nie przeszły bez echa u twórców aplikacji i po wielu miesiącach komunikacji (od października 2018) obaj zostali oficjalnymi tłumaczami Telegrama na język polski. OD tamtego czasu każdy może dołączyć do tłumaczy na oficjalnej grupie lub na oficjalnej platformie. To, że apka jest dostępna po polsku, nie oznacza, że to koniec pracy. Jak wiadomo aplikacje są nieustannie rozwijane i cały czas wymagają aktualnego tłumaczenia.

Zrzuty ekranu z komunikatora mobilnego Telegram

Do dzisiaj polskie tłumaczenie aplikacji w wersji BETA, aktualizujące się z automatu można było wgrać wygodnie poprzez ten link. Teraz już nie musicie tego robić, bo polskie tłumaczenie dołączone jest do aplikacji, którą pobierzecie ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Telegram (1) (2)]