Karta przedpłacona dla dzieci w wieku poniżej 13 lat w ING

W ING Banku Śląskim rodzice mogą założyć na siebie kartę przedpłaconą Mastercard dla swoich dzieci poniżej 13. roku życia.

Karta przedpłacona dla dziecka w wieku poniżej 13. r.ż.

Karta przedpłacona dla dziecka w wieku poniżej 13. roku życia w ING Banku Śląskim jest wydawana na rodzica lub opiekuna prawnego, a dziecko jest tylko jej użytkownikiem. Kartę można zamówić w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Moje ING. W systemach bankowości można także dostosować wszystkie ustawienia karty przedpłaconej, w tym limity ilościowe i kwotowe.

Karta musi zostać zamówiona i aktywowana przez dorosłego opiekuna – on też zasila kartę, a dziecko z niej korzystać. Jeżeli na przykład zgubi kartę, rodzic może ją szybko zablokować czasowo lub zastrzec. Na karcie są dostępne niskie dzienne limity transakcyjne, więc dorosły ma pełną kontrolę nad wydatkami dziecka. Dodatkowo, może otrzymywać powiadomienia push po każdej transakcji. W Moim ING rodzic ma również opcję nadawania własnej nazwy karcie dziecka. Jest to szczególnie przydatne przy większej liczbie posiadanych kart, aby z łatwością odróżnić kartę dziecka w aplikacji.

Rodzic bądź opiekun w pełni kontroluje, ile dziecko może wydać, przelewając określoną kwotę, a także może ustalać limity. A dziecko podejmuje swoje pierwsze drobne decyzje zakupowe, a także uczy się, jak samodzielnie i bezpiecznie zarządzać finansami – w tym przypadku zapewne określonym kieszonkowym.

Zamówiona karta wysyłana jest do pocztą. Na kartę rodzic przelewa dziecku na przykład tygodniowe kieszonkowe. To proste narzędzie dla dziecka na start, odpowiednie do jego potrzeb i możliwości. Kartą może płacić zbliżeniowo w sklepie, w internecie, wypłacać gotówkę z bankomatu oraz w sklepach w ramach usługi cashback (choć te dwie ostatnie możliwości obecnie nie są to polecane!). W razie potrzeby rodzic może zasilić kartę w dowolnym momencie ze swojego konta w ING, dzięki temu dziecko nie musi mieć przy sobie gotówki.

Zalety karty przedpłaconej dla dziecka

 • Dziecko płaci samodzielnie – w sklepie i internecie.
 • Dziecko może wypłacić gotówkę w bankomacie albo sklepie z usługą Cashback.
 • Możesz przelać na kartę kieszonkowe – tak uczysz dziecko samodzielności.
 • Kartę obsługujesz w aplikacji Moje ING mobile.
 • Ty decydujesz, ile dziecko może wydać − zasilasz kartę kwotą, jakiej dziecko potrzebuje. Możesz ustalić limity płatności, wypłat gotówki i zakupów w internecie na 0/ 50/ 100/ 200  lub 500 zł.
 • Wiesz o każdej transakcji. Widzisz ich historię, możesz też dostawać powiadomienia push w aplikacji Moje ING mobile.
 • Jeżeli dziecko zgubi kartę, albo karta zostanie skradziona, możesz ją zablokować (do 30 dni) albo zastrzec (na stałe) w Moim ING lub telefonicznie.
Zalety karty przedpłaconej dla dziecka (poniżej 13 lat) w ING Banku Śląskim

Jak zamówić zacząć korzystać z karty dla dziecka?

 1. Zamów kartę w Moim ING – kartę przedpłaconą dla dziecka znajdziesz w zakładce Oferta → Karty do konta i przedpłacone
 2. Podaj dane dziecka
  • Jeśli dziecko ma już u nas konto oszczędnościowe – wybierz jego imię i nazwisko z listy. 
  • Jeśli nie – wpisz dane i załącz dokument dziecka (zdjęcie lub skan dowodu osobistego albo aktu urodzenia).
 3. Aktywuj kartę w Moim ING, kiedy ją otrzymasz – ustalcie razem PIN do karty, którego dziecko będzie używać, i przelej pieniądze na kartę. 
 4. Zacznijcie razem
  • Pokaż dziecku, jak bezpiecznie płacić i wypłacać pieniądze.
  • Przy pierwszej transakcji dziecko powinno włożyć kartę do terminala lub bankomatu i potwierdzić PIN-em.

Karta jest ważna przez 3 lata, a za jej wydanie pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 15 zł. Korzystanie z niej jest darmowe. Karta nie posiada miejsca na podpis posiadacza karty, za to na karcie nadrukowane jest imię i nazwisko dziecka.

[źródło: ING Bank Śląski]