Online’owe spotkania literackie „UL z książkami” (6-13.04)

Sprawdź kogo spotkasz w tym tygodniu podczas spotkań literackich z cyklu„UL z książkami” na Facebooku!

„UL z książkami” na Facebooku

Literackie spotkania przeciwirusowe na Facebooku z cyklu UL z książkami odbyły się już ponad 20 razy. Obejrzały je setki tysięcy widzów, a największy festiwal literacki w Polsce wcale się nie zatrzymuje! UL z książkami brzęczy dla Was przez całą epidemię. Codziennie o godz. 18.00 literatki i literaci specjalnie dla Was czytają, rozmawiają i błaznują – w tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników.

Unia Literacka zaprasza na czwarty już tydzień spotkań, wychodzić do lasu nie można, na pewno czytacie bez przerwy, ale raz dziennie o 18.00 odkładajcie książki i zaglądajcie na fejsa!

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie nagrania lądują na facebookowym profilu Unia Literacka.

Występy oczywiście darmowe, ale jeśli ktoś może i chce, to cały czas prowadzona jest zrzutka dla pisarek i pisarzy najbardziej dotkniętych przez epidemię: zrzutka.pl/7y7brm.

? UL Literacki – harmonogram od 30 marca do 5 kwietnia 2020 r.

poniedziałek 6 kwietnia
Wojciech Chmielarz

Szanowni Państwo, różni artyści robią w internecie różne rzeczy. Niektórzy grają, inni śpiewają. Ja nie potrafię na niczym grać, nie potrafię też śpiewać, więc będę wam czytał. Czytać też nie potrafię. To znaczy potrafię czytać, ale jeśli chodzi o czytanie na głos to czytam niewyraźnie, pośpiesznie i z lekką wadą wymowy. Także ten, miłego słuchania. Aha… I będę was jeszcze prosił o pieniądze. Ale za to będę czytał początek najnowszej powieści. Mam nadzieję, że się Państwu spodoba.

wtorek 7 kwietnia
Inga Iwasiów

Lubię narzekać. Przed 12 marca miałam sporo okazji do narzekania na PKP, a dziś narzekam na niemożność spędzenie dnia w podróży. Przeczytam państwu scenę wagonową dramatu „Religia”, raczej śmieszną, przynajmniej bedę się starać, żeby taka była. 

środa 8 kwietnia
Ewa Winnicka & Cezary Łazarewicz

Przeczytamy fragmenty dwóch reportaży o poniemieckiej bombie w Świnoujściu, które napisaliśmy jeszcze w ubiegłym stuleciu, przedmałżeńsko, nie wiedząc o sobie nawzajem. Omówimy je krytycznie. Następnie premierowy fragment reporterskiego śledztwa o zmowie milczenia na pewnej wyspie. Oraz the best of Janusz Waluś.

czwartek 9 kwietnia
Julia Fiedorczuk

Poczytam z nowej książki, opowiadającej o czasach, kiedy „Pod Słońcem” istniały jeszcze pory roku – było ich sześć. Poopowiadam o moim Podlasiu, o Księdze Koheleta i pięknej choć utopijnej idei Esperanto.

piątek 10 kwietnia
Stefan Chwin

Z uwagi na czas, w którym jesteśmy przeczytam pogodne opowiadanie „Ku pokrzepieniu serc” z przekonaniem, że „miłość niejedno ma imię”.

sobota 11 kwietnia
Joanna Mueller

Nie możesz wyruszać z domu w podróże dalekie i bliskie? Nic straconego – już w sobotę 11 kwietnia wypłyń z nami w rejs po Morzu Wyobraźni! Na czele pirackiej załogi stanie Joanna Mueller, a towarzyszyć jej będą domowi majtkowie: Janek, Agnieszka i Józio, a także stwory z książki „Piraci dobrej roboty”: Wychuchol, Hiena Irena, Manatka, Bojaki oraz Lewek, który za bardzo lubi grać w Minecrafta. Ahoj, przygodo!

niedziela 12 kwietnia
Roksana Jędrzejewska

Jestem z wami człowiekami! Florka, wirusy i torba na złość czyli z apteczki ryjówki. 

poniedziałek 13 kwietnia
Joanna Bator

Drodzy Czytelnicy! Pojedziecie ze mną z powrotem na „Piaskową Górę” i do „Chmurdalii”? Droga powiedzie przez rogatki „Gorzko, gorzko”.

[źródło: Unia Literacka]