WhatsApp wreszcie będzie mógł działać na kilku urządzeniach jednocześnie

WhatsApp jest chyba jedynym popularnym komunikatorem mobilnym, którego nie można używać na wielu urządzeniach jednocześnie – ale już niebawem ma się to zmienić.

WhatsApp na wielu urządzeniach jednocześnie

Odkrycie w najnowszej wersji beta aplikacji WhatsApp sugeruje, że zbliża się prawdziwa wieloplatformowość. Będzie można zalogować się i korzystać z WhatsAppa na wielu urządzeniach (ale nie na wielu smartfonach), co jest zrozumiałym i słusznym posunięciem. Dużym problemem jest jednak to, że funkcjonowanie wersji stacjonarnej aplikacji zależy od aplikacji na smartfonie.

Jeśli więc używasz WhatsAppa w internecie, a smartfonowi wyczerpie się bateria, nie będziesz już uzależniony od appki na telefonie, aby uzyskać dostęp do swoich wiadomości. Tak to od zawsze funkcjonuje w przypadku tej platformy, ale WhatsApp może w końcu to naprawić.

Czy WhatsApp doda prawdziwą obsługę na wielu urządzeniach?

WABetaInfo odkrył jedną linijkę kodu w najnowszej wersji beta aplikacji WhatsApp, która sugeruje, że będzie apka będzie działać jednocześnie na wielu urządzeniach.

Może to oznaczać, że WhatsApp pozwoli użytkownikom dodawać wiele urządzeń do swojego konta – otrzyma także powiadomienie na głównym smartfonie, gdy lista urządzeń zmieni się w jakikolwiek sposób.

WABetaInfo informuje na swoim Twitterze również o tym, że obsługa wielu urządzeń jednocześnie jest teraz „najwyższym priorytetem” dla WhatsAppa. Spójrzmy prawdzie w oczy, to trochę absurdalne, że użycie aplikacji WhatsApp jest nadal ograniczone do jednego urządzenia w 2020 roku. Poleganie na numerze telefonu do konfiguracji sprawia, że ​​jest on bezpieczniejszy niż inne usługi czatu, ale także znacznie ogranicza jego dostępność.

W przeciwieństwie do Facebook Messengera, Line, Telegrama i wielu innych aplikacji WhatsAppa nie można używać na dowolnym urządzeniu, jeśli smartfon nie jest w zasięgu ręki. Niestety wciąż nie ma oficjalnej wersji aplikacji na iPada…

Aplikację pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Cult of Mac via WABetaInfo]