Tęczowa trasa w Mapach Google z okazji Parady Równości

Parada Równości 2019 wystartuje 8 czerwca 2019 roku o godz. 15:00 w Warszawie, z tej okazji Google przygotowało specjalną tęczową mapę ?️‍? w aplikacji Mapy Google.

Tęczowa trasa w aplikacji Mapy Google z okazji Parady Równości 2019
Tęczowa trasa w aplikacji Mapy Google z okazji Parady Równości 2019

Parada Równości 2019 wystartuje w sobotę 8 czerwca 2019 roku o godzinie 15.00 w Warszawie z ulicy Świętokrzyskiej (między metrem Świętokrzyska a ul. Emilii Plater). Od godziny 10:00 w Parku Świętokrzyskim będzie działało z kolei Miasteczko Równości.

Od godziny 20:00 do 23:00 w Hard Rock Cafe odbędzie się Koncert Love is Love, a o godzinie 22:00 zacznie się After Party Parady Równości 2019 w klubie Metropolis na ulicy Jasnej 1

Tęczową trasę Parady Równości 2019 możesz śledzić na specjalnie przygotowanej mapce w aplikacji Mapy Google’a, która dostępna jest tutaj – w przeglądarce komputera lub aplikacji mobilnej na smartfonie.

Przeczytaj także: Marki się nie boją tęczy i zawistnych hejterów ?️‍?

Stonewall Forever: żywy pomnik historii LGBTQ+

W tym roku przypada 50. rocznica zamieszek Stonewall. Aby upamiętnić ten kluczowy moment w historii walki o prawa mniejszości, LGBT Community Centre w Nowym Jorku zainicjowało utworzenie Stonewall Forever, wyjątkowego interaktywnego „żywego pomnika”. Google postanowiło wesprzeć ten projekt dotacją w wysokości 1,5 mln dolarów od Google.org, a wolontariusze z Google Creative Lab pomogli ten niezwykły monument ożywić.

Każdy z Was może odwiedzić Stonewall Forever w internecie oraz poprzez aplikację używającą rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala go doświadczyć w nowojorskim Christopher Park. Poznajcie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ruchu Pride, a następnie dodajcie swoją własną opowieść do wciąż rozrastającego się pomnika. Możecie też zanurzyć się głębiej, oglądając np. krótki film dokumentalny, w reżyserii Ro Habera, prezentujący szeroki wachlarz historii aktywistów i aktywistek z różnych pokoleń, z których każdy i każda przedstawia własne spojrzenie na dziedzictwo Stonewall.

Oprócz wsparcia dla Stonewall Forever, Google uruchomiło również Pride Forever, czyli kampanię, której celem jest upamiętnienie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości społeczności LGBTQ+.

Jeszcze więcej materiałów archiwalnych i historii ruchu LGBTQ+ znajdziecie na platformie Google Arts & Culture. Kolekcja stworzona we współpracy z LGBT Community Center w Nowym Jorku, Towarzystwem Historycznym GLBT w San Francisco, odpowiedzialnym za Stonewall Monument zespołem Parku Narodowego i organizacją CyArk, zawiera nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia i filmy, modele 3D pomnika Stonewall oraz wirtualną wycieczkę po miejscach związanych z ruchem LGBTQ+.

źródło: Google Polska