Dokładnie 65 lat temu urodził się Steve Jobs

Współzałożyciel Apple’a i były CEO firmy Steve Jobs urodził się 24 lutego 1955 roku, gdyby nie zmarł w 2011 roku w wieku 56 lat, obchodziłby dziś swoje 65. urodziny.

Steve Jobs Mac

Steve Jobs założył firmę Apple wraz ze Stevem Woźniakiem w 1976 roku, dokonując rewolucji w branży komputerów osobistych z maszynami takimi jak Apple 1, Apple II i oryginalnym Macintoshem.

Jobs odszedł z Apple’a w 1985 roku po nieporozumieniach z ówczesnym CEO Johnem Sculleyem, a po jego odejściu Apple zmagało sięz problemami znajdując się na krawędzi bankructwa. Jobs wrócił do Apple’a w 1997 roku po przejęciu jego firmy NeXT – dzięki niemu firma odbiła się od dna i odnosi ogromne sukcesy aż do dzisiaj.

Wiele najważniejszych produktów firmy Apple zostało opracowanych pod kierownictwem Jobsa, w tym iPod, iPhone, iPad, iTunes, App Store, MacBook, iMac i wiele innych. Jego filozofie projektowania i dążenie do perfekcji wciąż kształtują firme z Cupertino – nawet dziewięć lat po jego śmierci.

Dyrektor generalny Apple’a Tim Cook często mówił, że DNA Jobsa – jego gust, sposób myślenia, poświęcenie się ciężkiej pracy i żądza innowacji „zawsze będą podstawą Apple”.

Dlaczego niektórzy ludzie są bardziej nowatorscy od innych?

Na rynku nie ma ani jednego produktu Apple’a, na który Steve Jobs nie miał wpływu, a który obejmuje nawet wiele produktów innych niż Apple. Smartfony wyglądają dzisiaj tak, jak wyglądają, ponieważ w 2007 r. Steve Jobs kierował opracowaniem dotykowego „iPhone’a” bez klawiatury.

Urządzenia Apple’a miały ogromny wpływ na miliony istnień ludzkich, a iPhone’y, iPady i komputery Mac to jedne z najpopularniejszych produktów na świecie. Apple ma ponad 1,5 miliarda aktywnych urządzeń na całym świecie, co jest zdumiewające, a na horyzoncie zawsze pojawiają się nowe i ekscytujące projekty.

Steve Jobs i Steve Wozniak
Apple: Steve Jobs i Steve Wozniak

Corocznie wypuszczane są nowe iPhone’y, a iPady są teraz tak samo wydajne jak komputery, z kolei Maci są coraz lepsze z każdą iteracją, a Apple pracuje nad intrygującymi przyszłymi technologiami, takimi jak zestawy słuchawkowe AR/VR, a nawet samochód.

Jak zawsze, fani Apple na całym świecie będą dziś upamietniać Steve’a Jobsa i wszystkie jego osiągnięcia, a także możemy spodziewać się wiadomości od kadry kierowniczej Apple’a, – szczególnie Tima Cooka, dla którego Jobs był wielkim autorytetem.

źródło: MacRumors