Apple chce zakazać sprzedaży książki „App Store – Confidential”

Firma Apple rozpoczęła starania mające na celu powstrzymanie publikacji książki Toma Sadowskiego zatytułowanej „App Store Confidential”, w której rzekomo znajdują się tajemnice przedsiębiorstwa!

„App Store Confidential” Tom Sadowski

Według raportu niemieckiego magazynu Focus, Apple próbuje zapobiec publikacji książki napisanej przez byłego kierownika App Store’a Toma Sadowskiego, ponieważ firma uważa, że ​​w książce ujawnione zostały tajemnice firmy.

Książka napisana została w języku niemieckim i nosi tytuł App Store Confidential: Ein persönlicher Blick hinter die Kulissen von Apples wichtigstem Business – została napisana przez Toma Sadowskiego, który kierował sklepem App Store na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii od 2014 roku do grudnia 2019 roku (za profilem LinkedIn Sadowskiego). W książce, autor opisuje swoją pracę w Apple, w tym spotkania z CEO Timem Cookiem.

Apple wysłało list do Sadowskiego i jego wydawcy Murmanna Verlaga, prosząc ich o zaprzestanie dostarczania książki do sklepów, odzyskanie wszystkich egzemplarzy z obiegu i zniszczenie rękopisów książki, informuje Focus. Niemniej książka jest nadal dostępna w sprzedaży na Amazonie.

Oświadczenie Apple’a dla serwisu The Verge sugeruje, że Sadowski został zwolniony, ponieważ zamierzał opublikować książkę wbrew woli swojego pracodawcy, a może dlatego, że zrobił to bez przechodzenia przez odpowiednie procedury w firmie?

W wywiadzie dla Der Spiegel Sadowski powiedział, że udostępnił manuskrypt Apple’owi przed publikacją. Powiedział również, że uważa, że ​​jego książka przyniesie Apple więcej korzyści niż szkody – jest także zaskoczony reakcją firmy na jego publikację.

źródło: The Verge