Przez 20 lat robił sobie zdjęcie każdego dnia i zrobił z tego wideo

Fotograf Noah Kalina robił sobie przez 20 lat selfie w tej samej pozie, po czym stworzył niesamowity film poklatkowy.

Everyday 20 years – Noah Kalina project

Czterdziestoletni już dziś Noah Kalina, w ramach projektu „Everyday”  robił sobie codziennie, przez dwie dekady (od 11 stycznia 2000 roku) takie samo selfie, po czym ze wszystkich tych z zdjęć stworzył ciekawe wideo.

Kalina opuściła tylko 27 z 7 305 dni, a garść zdjęć z sierpnia 2003 r. zaginęła w wyniku awarii dysku twardego. W przybliżeniu mogło to być około 7260 zdjęć, z których stworzył filmik i zamieścił na YouTubie.

Pamiętam, że pierwsze wideo zamieścił po 6 latach projektu było to w 2006 roku, potem kontynuował swoje zadanie i zamieścił wideo latem 2012 roku. Dzisiaj, po 20 latach fotografowania swojej twarzy zamieścił kolejny film, który robi największe wrażenie, i który możesz obejrzeć poniżej. Filmy mają odpowiednio prawie 27 mln, 6,3 mln i 5,1 tys. – stan na moment publikacji tego wpisu.

Noah rozpoczął swój projekt na wiele lat przed powstaniem koncepcji „selfie”. Nazywaliśmy wtedy takie zdjęcie autoportretem a  on sam używał wówczas aparatów fotograficznych z obracanym podglądem na ekranie, aby mógł zobaczyć siebie przed zrobieniem zdjęcia.

Zobacz także:

TOP 10 najczęściej oglądanych reklam na YouTubie w 2019 roku

Projekt nosi nazwę „Everyday”, a efekty z 2006, 2012 i 2020 roku możesz obejrzeć poniżej.

Noah takes a photo of himself every day for 20 years

Noah takes a photo of himself every day for 12.5 years

Noah takes a photo of himself every day for 6 years.

Efekt jest niesamowity! Gratulacje za wytrwałość i konsekwencję!

źródło: Noah Kalina