Fani tworzą grę fabularną Harry Potter w „Minecrafcie”

Już wcześniej powstawały ambitne projekty w świecie gry „Minecraft”, ale ten może wygrać ze względu na wyjątkowy charakter – tylko co z prawami?

Minecraft School of Witchcraft and Wizardry

Zespół modujący Floo Network tworzy Minecraft School of Witchcraft and Wizardry, grę fabularną w stylu Harry’ego Pottera na mapie Minecrafta. Nie chodzi tylko o to, by podziwiać dokładne (choć blokowe) wersje Hogwartu i jego okolic, choć same w sobie są drobiazgowe i imponujące – możesz rozwiązywać zagadki, podejmować zadania, robić zakupy na ulicy Pokątnej i latać nad boiskiem do quidditcha – to raczej gra niż wycieczka krajoznawcza.

Zespół nie potwierdził oficjalnej daty premiery, ale ma nadzieję wydać pierwszą wersję za darmo, z dostępem do takich miejsc jak Wielka Sala i Chatka Hagrida, do końca stycznia 2020 roku.

Istnieje także projekt na Patreonie, jeśli ktoś chciałby wesprzeć ten pomysł i mieć w niego swój wkład jako mecenas tej gry. Do wyboru są 3 opcje 3, 7 i 50 USD miesięcznie.

Zobacz także:

Gra mobilna „Harry Potter: Wizards Unite” dostępna w Polsce

To kolosalny projekt, który stał się jeszcze bardziej zauważalny dzięki zastosowaniu zwykłego Minecrafta. Ciężko powiedzieć jak długo potrwa to przedsięwzięcie, bowiem nie jest to subtelny hołd dla Harry’ego Pottera zarówno z książek, jak i filmów, i nie byłbym zaskoczony gdyby Pottermore lub Warner Bros. zakwestionowali prawa autorskie.

Zdarzały się jednak przypadki, gdy giganci medialni i twórcy projektów fanowskich osiągnęli porozumienie. Czasem firmy decydują się odpuścić stwierdzając, że lepiej jest zaspokoić entuzjazm społeczności, niż z nią walczyć w sądzie.

źródło: Engadget