Cybertruck z LEGO pokochałby nawet Elon Musk!

Stworzony przez fanów LEGO Cybertruck może stać się prawdziwym zestawem, jeśli otrzyma wystarczające wsparcie na LEGO Ideas.

Tesla Cybertruck zrobiona z LEGO (fot. LEGO Ideas)
Tesla Cybertruck zrobiona z LEGO (fot. LEGO Ideas)

LEGO już zadebiutowało odważnym projektem Tesli Cybertruck, ale ich projekt był stworzony wyłącznie dla żartu. Ten Cybertruck z klocków LEGO, został jednak przesłany na oficjalną stronę crowdsourcingową LEGO Ideas i jest w rzeczywistości niezwykle wiernym odwzorowaniem oryginału. Jest nawet wyposażony w pełni ruchomą tylną klapę i „frunk” (przedni bagażnik dla niewtajemniczonych).

Projekt autorstwa użytkownika platformy LEGO Ideas o nicku BrickinNick, odtwarza wyjątkowo dobrze wielokątną cyberpunkową estetykę rzeczywistego Cybertrucka. BrickinNick twierdzi, że można go dostosować do jeszcze większej liczby ruchomych części, w tym otwieranych drzwi dla pasażerów, wysuwanej rampy, a może nawet towarzyszący zestaw Tesla ATV, dzięki czemu można jeszcze bardziej szczegółowo odtworzyć demo sceniczne. Oznaczałoby to oczywiście, że absolutnie musimy też zdobyć miniwana Elona – i być może rozbite okna z możliwością wymiany.

LEGO Ideas pozwala każdemu założyć konto i przesłać swój projekt, a następnie społeczność głosuje na te zgłoszenia. Wystarczy zdobyć wystarczającą liczbę głosów, a LEGO rozważy stworzenie wystawionego projektu jako zestawu.

Oczywiście, gdy w grę wchodzą nazwy własne i projekty innych firm, nie zawsze LEGO może mieć prawa do wydania takich klocków, ale ta kampania ma już około 2,5 tysiąca zwolenników w chwili pisania tego tekstu, więc dobrze sobie radzi.

Cybertruck z klocków LEGO (fot. LEGO Ideas)
Cybertruck z klocków LEGO (fot. LEGO Ideas)

Z drugiej strony, pojawiło się pełnowymiarowe Bugatti z klocków, więc dlaczego nie miałoby być samochodu, który zrobiła TESLA?

Zobacz także:

LEGO zbudowało Bugatti z ponad miliona sztuk klocków Technic

Cybertruck ma całkiem niezły projekt LEGO, więc mam nadzieję, że ten zestaw trafi do sprzedaży :)

źródła: TechCrunch via LEGO Ideas