LEGO zbudowało Bugatti z ponad miliona sztuk klocków Technic

Firma LEGO zbudowała prawdziwy, pełnowymiarowy samochód Bugatti, wykorzystując do tego ponad milion sztuk klocków LEGO Technic.

Bugatti Chiron zbudowany z klocków LEGO

Czy może być coś bardziej szalonego niż pełnowymiarowy samochód Bugatti Chiron zbudowany z klocków LEGO, a do tego jeszcze jeździ!

Zbudowany częściowo jako hobbystyczny projekt kreatywnych zespołów Lego, a częściowo jako promujący wydarzenie podczas Grand Prix Włoch, ostatni egzemplarz modelu liczy ponad milion sztuk klocków Technic. Dla tych którzy nie budowali z LEGO (są tacy?), linia klocków Technic to składająca się z kół zębatych, silników i innych mechanicznych części, w odróżnieniu od klasycznych blokowych klocków LEGO.

Lego mówi, że proces budowy trwał w sumie zaledwie 13500 godzin. Rozpoczęto burzę mózgów w czerwcu zeszłego roku, a rzeczywista budowa rozpoczęła się w marcu 2018 roku.

Przeczytaj także: LEGO zrobi klockowe Angry Birdsy

Żeby było jasne, ten samochód nie jest zbudowany całkowicie z samego LEGO – są pewne elementy, których po prostu nie można stworzyć z plastiku, gdy mamy do czynienia z czymś, co razem waży ponad 1,5 tony. Na przykład, istnieje stalowa rama (na zdjęciu poniżej), para baterii, niektóre drukowane na drukarce 3D koła zębate, a całość posadowiona została na prawdziwych kołach Bugatti. (Ciekawe fakty: Lego jest technicznie największym producentem opon na świecie, tylko… no wiesz, tych maleńkich).

Co ciekawe Bugatti z klocków LEGO potrafi jeździć! Może nie tak jak prawdziwe Bugatti Chiron z prędkością maksymalną 250 m/s, ale firma twierdzi, że model rozpędził się do około 13 mil na godzinę, a maksymalnie osiągał nawet 19 mil na godzinę! Nieźle jak na samochód zrobiony z zabawek i napędzany pęczkami plastikowych silników.

Bugatti Chiron: oryginalny (po lewej) i zbudowany z klocków LEGO (po prawej)
Bugatti Chiron: oryginalny (po lewej) i zbudowany z klocków LEGO (po prawej)

Lego będzie pokazywać model  podczas Grand Prix Włoch na Monzy.

źródło: TechCrunch