TOP 5 najpopularniejszych marek smartfonów w 3Q 2019 roku

Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych marek smartfonów na świecie pod względem udziału aktywnych urządzeń: Samsung i Apple wciąż na topie, ale chińskie marki są coraz popularniejsze.

We wrześniu 2019 r.oku liczba aktywnych smartfonów na całym świecie osiągnęła 3,6 miliarda. Samsung stanowił 26,7%, co czyni go największym producentem smartfonów na świecie. Według danych trzymanych z narzędzia Newzoo do monitorowania aktywnych smartfonów i tabletów pokazuje, że Indie były rynkiem gdzie smartfony Samsunga były najpopularniejsze (Indie stanowiły 9,5%).

Udział iPhone’a w rynku spadł nieznacznie do 22,3% we wrześniu br., dzięki czemu Apple jest drugą najbardziej popularną marką aktywnych smartfonów na świecie. Najszybciej rosnącym modelem smartfona Apple’a (pod względem liczby aktywnych urządzeń) był iPhone XS Max, który został wprowadzony na rynek we wrześniu 2018 r.

Tegoroczna seria iPhone’ów 11 została wypuszczona po niższej cenie niż poprzednie flagowe iPhone’y. Dzięki tej przyjaznej konsumentom strategii inteligentnych cen oczekuje się, że udział Apple’a wzrośnie do końca roku, szczególnie na rozwijających się rynkach, takich jak Chiny.

Mówiąc o Chinach, Single’s Day, popularne wydarzenie zakupowe na rynku, było dużym sukcesem Apple’a w sklepie Tmall (platforma e-commerce Alibaba B2C). W ciągu pierwszych 10 minut Dnia Singla 2019 Apple sprzedało tam siedem razy więcej na Tmall niż przez cały dzień w zeszłym roku.

Sprawdź również:

TOP 10 najpopularniejszych marek smartfonów w 2018 roku

Apple i Samsung zachowały swój duopol, ale chińskie marki nadal się rozwijają

Chińska marka Huawei cieszy się ostatnio dużym wzrostem, a liczba aktywnych smartfonów wzrosła do 357,7 miliona (o 24,4 miliona więcej niż trzy miesiące wcześniej).

Ranking 5 najlepszych marek smartfonów na świecie na podstawie liczby aktywnych smartfonów (wrzesień 2019):

TOP 5 najpopularniejszych marek aktywnych smartfonów na świecie w 3Q 2019
TOP 5 najpopularniejszych marek aktywnych smartfonów na świecie w 3Q 2019
  1. Samsung 26,7%
  2. Apple 22,3%
  3. Oppo 12,1%
  4. Huawei 9,9%
  5. Vivo 8,2%

W wyniku amerykańskiego zakazu handlu dla Huawei, wydanego w maju 2019 roku, firma zaczęła koncentrować się na rynku krajowym, częściowo będąc napędzanym patriotyzmem chińskich konsumentów. Najszybciej rozwijającym się modelem Huawei jest P30 Pro, co oznacza, że ​​krajowi konsumenci skłaniają się ku wysokiej klasy urządzeniom Huawei.

Inne chińskie firmy również osiągnęły dobre wyniki, a Oppo i Vivo zwiększyły liczbę aktywnych smartfonów do odpowiednio 434,7 mln i 294,5 mln we wrześniu 2019 r. Jednak wzrost obu tych firm jest wolniejszy niż w poprzednich miesiącach, co może być efektem ubocznym imponującego wzrostu Huawei na tym rynku.

Może Cię zainteresować także:

TOP 5 producentów smartfonów w 2018 r. pod względem sprzedaży

źródła: Newzoo  – Global Smartphone and Tablet Tracker 2019 via Top Five Smartphone Brands by Active Devices: Samsung Is Still Top, But Chinese Brands Are on the Rise